5 rád pre tých, čo neradi upratujú – takto si ušetríte námahu v každej izbe


5 rád pre tých, čo neradi upratujú – takto si ušetríte námahu v každej izbe

Je pre vás bežnou realitou, že doma trávite celé hodiny upratovaním a zároveň máte pocit, že poriadok vám nikdy dlho nevydrží? Možno ste si zvykli na život v chaose. A možno vás neustály neporiadok v izbách unavuje a chceli by ste to zmeniť. Dobrou správou je, že nábytok je na vašej strane – ak si vyberiete ten správny a zariadite si byt rafinovane a prakticky.

1. Spestrite si predsieň „záchytnou“ komodou


Predsieň je vstupnou bránou do bytu a práve tu sa často tvoria prvé zóny neporiadku a chaosu. Kľúče, kabelky, šály, rukavice, dáždniky a iné predmety často končia na miestach, kde nemajú čo hľadať. Skvelým riešením je praktická a vzdušná predsieňová zostava, ktorá obsahuje háčiky na zavesenie šatstva aj poličky či zásuvky. Výborným riešením do predsiene však môže byť aj samostatná štýlová komoda, do ktorej sa veľa zmestí. Vďaka tomu, že komoda má zásuvky (prípadne dvierka), môžu ostať rovné plochy v predsieni nezapratané a nemusíte sa namáhať s ich upratovaním.

Komoda Alba   


2. Vybavte svoju spálňu veľkou šatníkovou skriňou


Poznáte to – zíde z očí, zíde z mysle. Veľká šatníková skriňa býva zvyčajne neoddeliteľnou súčasťou spálne a používa sa predovšetkým na skladovanie oblečenia. Často býva vybavená zrkadlom, ktoré dokáže vizuálne zväčšiť priestor malej spálne. Vysoká šatníková skriňa však nemusí slúžiť len na odevy. Do skrine, ktorá využíva maximum dostupného priestoru, sa môže bez problémov zmestiť aj posteľná bielizeň, sezónne oblečenie, uteráky, deky a množstvo iných predmetov, pre ktoré následne nebudete potrebovať ďalšie kusy nábytku. Vďaka tomu odľahčíte zvyšok spálne či dokonca aj predsieň, v ktorej nebudete potrebovať tak veľa skriniek. A menej nábytku znamená i menej upratovania.

Šatníková skriňa Maria I 250 biela 


3. Naplňte si kúpeľňové skrinky tak, aby ste mali všetko poruke


Základom upratanej kúpeľne s ľahkou údržbou je premyslený systém. Vytvorte „domov“ pre každý predmet, ktorý v kúpeľni chcete mať. Vychádzajte pritom z toho, čo používate najčastejšie. K týmto predmetom by ste mali mať najjednoduchší prístup. Sektorový nábytok do kúpeľne, ktorý má dvierka, pôsobí elegantným a usporiadaným dojmom. Moderná kúpeľňová zostava so zrkadlovou skrinkou a osvetlením poskytuje dostatok priestoru pre všetko potrebné a má málo otvorených odkladacích plôch, vďaka čomu budete utierať menej prachu.

Kúpeľnová zostava Balu Gray  


4. Do obývačky umiestnite sektorový nábytok s dvierkami, za ktoré sa nedostane prach


Podobný princíp ako v kúpeľni môžete uplatniť aj pri výbere sektorového nábytku do obývačky. Skrinky s dvierkami zabránia nadmernému usadzovaniu prachu. Ak radi vystavujete v obývačke váš obľúbený porcelán či suveníry z ciest, výborne vám poslúži sektorový nábytok s vitrínou so sklenenými dvierkami. Praktickým riešením do obývačky je i nábytok s vyššími nožičkami, pod ktorými ľahko povysávate prach.

Obývacia izba Ray  


5. Detskú a hosťovskú izbu vybavte praktickými posteľami


Praktickým riešením do menšej detskej, študentskej alebo hosťovskej izby je multifunkčný nábytok, ktorý v sebe spája funkciu postele a skrine. Môže to byť napríklad elegantná čalúnená posteľ s veľkými zásuvkami či posteľ so zásuvkou a prístelkou v dolnej časti. Vysoká posteľ so šatníkovou skriňou a stolíkom pomôže zväčšiť úložný priestor v detskej izbe, čím sa deťom zjednoduší upratovanie.

Detská posteľ Pog PO-13/14  


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér praktickým nábytkom? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.