Ako vybrať správny botník do predsiene? 5 tipov


Ako vybrať správny botník do predsiene? 5 tipov


Bez ohľadu na to, či vlastníte niekoľko párov topánok na každé ročné obdobie a jedny papuče alebo máte doma zbierku, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Carrie Bradshaw, skrinka na topánky by vo vašej predsieni nemala chýbať. Vďaka vhodne zvolenému botníku bude vstupná hala do vášho domova pôsobiť čisto a upratane. Podľa čoho si však vybrať? Poradíme vám.Veľká alebo malá skrinka na topánky?

Pri výbere skrinky na topánky vychádzajte z potrieb členov vašej domácnosti. Položte si otázku, koľko aktuálne využívaných párov topánok potrebujete uskladniť a koľko priestoru budete potrebovať pre sezónne topánky, ktoré čakajú na svoju chvíľu. A čo topánky na špeciálne príležitosti, ako je pláž, kúpanie v mori (topánky proti morským ježkom), tenis, futbal, turistika či návšteva divadla? A čo také snehule, čižmy a gumáky?


V niektorých domácnostiach je zvykom skladovať sezónne topánky aj mimo botníkov, napríklad v šatníkovej skrini, vstavanej skrini alebo samostatnom šatníku. Iným vyhovuje niekoľko skriniek na topánky v predsieni – skombinovať môžete malé, stredné a veľké skrinky na topánky, podľa potreby.


Predsieň Gre sonoma   

Vysoký alebo široký botník?

Široký botník, do ktorého sa zmestí veľa párov topánok, je vhodný do domácnosti, o ktorú sa delí celá rodina a tiež na skladovanie sezónnej obuvi. Úzky a vysoký výklopný botník je vhodný do úzkych chodieb a do predsiene v malom byte, kde je každý centimeter vzácny. Praktickým riešením je aj vysoká botníková skriňa so zrkadlom, v ktorej sa topánky skladujú vertikálne.


Botníková skriňa Balerino  

Hygienická a praktická skrinka na obuv

Ak chcete maximálne predĺžiť životnosť vašich topánok, mali by ste ich po každom použití nechať poriadne preschnúť. Pritom vám bude najviac nápomocný otvorený regál na topánky z kovu, ktorý pôsobí vzdušne a ľahko a jeho údržba je veľmi jednoduchá. Vhodným materiálom pre botník je aj laminovaná doska, ktorá neprepúšťa vlhkosť, ľahko sa ošetruje a je dostupná v mnohých vzoroch a dekoroch.


Botník NepoSFB2K2

Multifunkčný nábytok do predsiene


Zaujímavou alternatívou ku klasickému botníku je lavica s vankúšom, ktorú oceníte nielen ako úložný priestor, ale aj ako miesto na sedenie pri obúvaní sa. Funkciu botníka však môže plniť aj obyčajná komoda so zásuvkami, ktorých hĺbka zodpovedá rozmerom vašich topánok – menšia komoda je vhodná napr. na skladovanie detských topánok. Takúto komodu môžete neskôr prekvalifikovať, napr. na úschovu doplnkov – čiapok, rukavíc, šálov, atď. 


Komoda Nordic SMALL 6 

Sektorový nábytok s botníkom

Ak si neviete rady s výberom skrinky na topánky, môžete si zjednodušiť rozhodovanie a siahnuť po hotovom riešení. Zariaďte predsieň sektorovým nábytkom, ktorého súčasťou je botník, zladený so skrinkou na kabáty, vešiakmi, zrkadlom a ďalšími súčasťami zostavy. Pre zjednodušenie obúvania a vyzúvania doplňte predsieň praktickou stoličkou z odolného materiálu.


Predsieň Salome 


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký botník si vyberiete do vašej predsiene? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.