Elegantná a minimalistická kúpeľňa: 4 dizajnérske tipy


Elegantná a minimalistická kúpeľňa: 4 dizajnérske tipy


Minimalizmus v bývaní patrí k obľúbeným trendom zariaďovania moderných interiérov. Ak sa chcete týmto štýlom inšpirovať a vyskúšať ho, odporúčame vám začať na malej ploche kúpeľne. Elegantný a nepreumelkovaný dizajn, spojený s dobre premysleným úložným systémom očarí najmä ľudí, ktorým v živote chýba poriadok a harmónia. Vďaka našim jednoduchým tipom si môžete v kúpeľni vytvoriť oázu pokoja, ktorá bude každý deň zlepšovať náladu všetkým členom vašej domácnosti.


1. Menej je viac – stačí jedna farba

Ak ste si doteraz lámali hlavu nad tým, ako skombinovať farebné odtiene dlažby, obkladov a nábytku v kúpeľni, máme pre vás dobrú správu – môžete zladiť všetko do jednej farby a výsledok bude veľmi uspokojivý. Veľmi príjemný a elegantný efekt dosiahnete, ak zladíte celý interiér do bielej, krémovej alebo sivej farby. Svetlé odtiene pôsobia optimisticky a dajú vyniknúť prirodzenému aj umelému osvetleniu. Originálna čierna kúpeľňa s čiernym umývadlom pôsobí luxusne, tmavohnedá kúpeľňová zostava vytvára v kombinácii s doplnkami pocit bezpečia a domova.


Kúpeľnová zostava Retro  


2. Skrinky s dvierkami vám pomôžu udržať poriadok

Minimalizmus v kúpeľni neznamená, že sa vzdáte všetkej vašej kozmetiky. Stačí, keď každodenne využívané predmety umiestnite za zatvorené dvierka kúpeľňových skriniek, kde bude mať každá vec svoje miesto. Kúpeľňová zostava s dvierkami, ktorej rovné plochy nie sú zapratané bežným „prevádzkovým neporiadkom“, pôsobí elegantne, čisto a upokojujúco. Vo vnútri skriniek by však tiež nemal panovať chaos – vytvorte si premyslený úložný systém tak, aby ste vždy vedeli, kam máte daný predmet po jeho použití vrátiť.


Kúpeľnová zostava Oro  


3. Doprajte si luxus prázdneho umývadla

Podobný princíp ako pri skrinkách platí aj pre umývadlo v kúpeľni. Ak nebude zapratané, získate aj v malej kúpeľni pocit priestoru, v ktorom môžete voľne dýchať, a budete sa v nej cítiť príjemne. Okraj keramického umývadla nemusia „zdobiť“ zubné kefky a nite, ústne vody, zubné pasty ani štyri druhy mydla. Všetky nadbytočné predmety môžete umiestniť do závesnej skrinky nad umývadlo, kde budú stále poruke, nie však na očiach. Bonusom je, ak ide o skrinku so zrkadlom, ktorú využijete pri holení brady alebo nanášaní mejkapu.


Keramické umývadlo UM-120 EDP 


4. Vytvorte si príjemnú atmosféru s pomocou vhodného osvetlenia

Minimalistický štýl praje jednoduchému osvetleniu, ktoré účelne plní svoju funkciu. Máte v kúpeľni okno, ktoré je zdrojom prirodzeného svetla? Umiestnite do svojej kúpeľne zrkadlá, ktoré vám pomôžu využiť ho naplno a maximalizovať efekt prirodzeného denného osvetlenia. Môžete pridať aj teplomilnú a vlhkomilnú rastlinu v kvetináči, ktorá poslúži nielen ako dekorácia, ale sa aj postará o kvalitnejšie ovzdušie. 


Vhodným osvetlením do kúpeľne sú bodové svetlá, minimalistické stropné svietidlo a nástenné svietidlá, ktoré slúžia na osvetlenie priestoru pri zrkadle. Ak patríte medzi milovníkov relaxačných kúpeľov vo vani, myslite na to, že aj okraj vane by mal ostať nezaprataný – namiesto šampónov a sprchových gélov, ktoré môžete schovať do skriniek nad alebo pod umývadlom či na kúpeľňový regál, na ňom môžu byť čajové sviečky, ktoré sa postarajú o príjemnú a romantickú atmosféru. 


Kúpeľnová zostava Madrid  


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu kúpeľňu v minimalistickom štýle? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.