Elegantná kúpeľňa v tmavých farbách: 5 dizajnérskych trikov


Elegantná kúpeľňa v tmavých farbách: 5 dizajnérskych trikov


Kúpeľňa zladená v tmavých farbách je čoraz populárnejším riešením pri zariaďovaní moderných interiérov. Elegantná tmavohnedá, tmavosivá, tmavomodrá, tmavozelená alebo čierna kúpeľňa pôsobí netradične a luxusne. Láka svojou nevšednosťou a je obľúbená najmä u ľudí, ktorí si radi doprajú večerný relax vo vani, kde ich po náročnom dni nevyrušuje prebytok svetla a farieb. Podelíme sa s vami o päť dizajnových tipov, vďaka ktorým vytvoríte vo vašej kúpeľni jedinečné a estetické miesto na každodenný odpočinok (nielen) pri sviečkach.


1. Čierne umývadlo

Poznáte to, kúpeľňová sanita a biela farba patria k sebe... Musí to však byť práve biela? Farba zariadenia kúpeľne nie je nikde predpísaná. Váš sprchový kút, vaňa i obklady môžu mať akúkoľvek farbu a to platí aj pre sanitu. Nekonvenčným a o to zaujímavejším riešením do tmavej kúpeľne je čierne umývadlo alebo čierno-biele umývadlo, ktoré výborne podčiarkne tmavé tóny kúpeľňového zariadenia.


Tip: Ak máte doma tvrdú vodu, zvážte kúpu filtra na vodu – po každodennom používaní totiž na sanite môžu zostávať nevzhľadné biele usadeniny, tvorené vodným kameňom.


Umývadlo Slim  

2. Veľké zrkadlo

Zatiaľ čo svetlé farby zvyknú opticky zväčšovať priestor (čo je aj jeden z dôvodov, prečo si väčšina ľudí zariaďuje kúpeľne v svetlých farbách), tmavé farby pôsobia opačne, čo môže v menších kúpeľniach pôsobiť trochu stiesňujúco. Skvelým riešením je použitie lesklých materiálov, ktoré odrážajú svetlo alebo sektorový nábytok do kúpeľne so zrkadlovou skrinkou. Aj klasické veľké zrkadlo s tmavým rámom dodá vašej kúpeľni šmrnc a opticky ju zväčší.


Kúpeľnová zostava Balu Gray  


3. Originálne svietidlá

Osvetlenie v kúpeľni je veľmi dôležité – a to najmä v prípade, že chcete vytvoriť príjemnú atmosféru v tmavom priestore. Každá kúpeľňa (i tá najmenšia) si zaslúži aspoň dva zdroje svetla: stropné svietidlo, ktoré poskytuje základné osvetlenie a nástenné lampy, ktoré by ste mali v ideálnom prípade umiestniť po obidvoch stranách zrkadla nad umývadlom. Obľúbeným riešením do tmavej kúpeľne sú i bodové svetlá na strope a nad umývadlom.


Kúpeľňová zostava Star Gray   

4. Multifunkčný regál 

Dostatok úložného priestoru je dôležitý v každej kúpeľni, bez ohľadu na jej veľkosť a farbu. Sektorový nábytok môžete v kúpeľni, ladenej do tmavých odtieňov, doladiť kontrastným kúpeľňovým regálom v kombinácii bielej a prírodnej farby dreva. Na praktický regál rebríkového typu sa zmestia uteráky, kozmetika, vonné sviečky, dekorácie aj zopár kúpeľňových rastlín, ktorým nevadí vysoká vlhkosť.


Kúpeľňový regál SIA  

5. Nečakané doplnky

Niektoré dizajnové prvky by ste v tejto miestnosti asi nečakali, no okázalá tmavá kúpeľňa je pre ne ako stvorená. Nebojte sa dopriať si štýl a pohodlie v podobe netradičných doplnkov. Patrí medzi ne napríklad výrazný biely paraván, ktorý sa výborne hodí na optické predelenie veľkej kúpeľne. Elegantným riešením doplnkového odkladacieho priestoru v kúpeľni je sklený príručný stolík, na ktorý si napríklad môžete odložiť pohár s nápojom počas vonného kúpeľa vo vani. Punc luxusu dodá kúpeľni aj praktická lavica v kombinácii chróm a čierna látka. Kúpeľňu si môžete ozvláštniť i nevšedným vešiakom, ktorý pôsobí ako trojrozmerný obraz


Vešiak Bulle Inspirium   


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu tmavú kúpeľňu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.