Kúpeľňa „na prírodno“ v rodinnom dome a v paneláku


Kúpeľňa „na prírodno“ v rodinnom dome a v paneláku


Zariaďovanie interiérov v neutrálnych farbách a s použitím prírodných materiálov sa teší veľkej obľube a neobchádza ani kúpeľne. Milovníci ekológie a zdravého životného štýlu zvyknú preferovať prírodný vzhľad a riešenia, ktoré sú šetrné k našej planéte. Či už bývate v byte alebo v dome, poradíme vám ako maximálne využiť potenciál vašej kúpeľne a zariadiť ju v prírodnom štýle.


Zariadenie v prírodných farbách

Ak si chcete zariadiť kúpeľňu v prírodných farbách, zamerajte sa na farby, ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode a ľahko sa navzájom kombinujú – odtiene sivej, bielej, čiernej a hnedej môžete doplniť napríklad chladivou modrou alebo osviežujúcou zelenou. Kúpeľňová zostava v drevenom vzhľade alebo biela kúpeľňová zostava s drevenými prvkami pôsobí elegantne a nevtieravo. Skombinujte tento kúpeľňový nábytok s dlažbou z lešteného betónu alebo keramickými dlaždicami a kachličkami v neutrálnej bielej či krémovej farbe.


Kúpeľnová zostava KLASA   


Sprchový kút namiesto vane

Ak vám záleží na ekológii a chceli by ste zároveň ušetriť peniaze za energie, odporúčame vám nainštalovať si do kúpeľne namiesto vane úsporný sprchový kút. Zamerajte sa pritom na detaily, ktoré môžu z vášho každodenného sprchovania urobiť zážitok – môžete si napríklad nainštalovať sprchovú hlavicu imitujúcu osviežujúci tropický dážď.


Kúpeľňová zostava BROOK   


Odolné drevo do vlhkého prostredia

Ak máte vo veľkej kúpeľni či domácej saune dostatok miesta na posedenie, odporúčame vám investovať do kvalitného nábytku z ratanu, ktorý dobre znáša vlhkosť a výkyvy teploty. Ratanové kreslo doplnené o ratanový alebo teakový stolík vytvorí vo vašej kúpeľni útulný relaxačný kút. Priestor môžete oddeliť pomocou bambusového paravánu.


Ratanové kreslo Algarve   


Využitie prirodzeného svetla

Ak máte v kúpeľni okno, využite ho – prirodzené svetlo dodá vašej kúpeľni ďalší rozmer. Okno zabezpečte pred zvedavými pohľadmi roletou alebo záclonkami. Zaujímavé riešenie je aj nepriehľadné matné sklo, pôsobivá sklená mozaika alebo luxfery. Vo večerných hodinách vašu kúpeľňu zútulní svetlo sviečok (najlepšie z prírodného včelieho vosku). K lepšiemu presvetleniu kúpeľne prispeje aj nástenné zrkadlo, ktoré okrem toho opticky zväčší priestor. V menšej kúpeľni využijete praktickú zrkadlovú skrinku


Vysoká skrinka zrkadlová STAR GRAY 802 


Doplnky z prírodných materiálov

Ak chcete mať vašu kúpeľňu zariadenú v prírodnom vzhľade, snažte sa vyhnúť plastovým nádobám a iným doplnkom z plastu a nahraďte ich doplnkami z dreva, kovu, skla či keramiky. Kozmetiku môžete skladovať napríklad v bavlnených alebo prútených košíčkoch. Farebne zladené uteráky a kúpeľňové predložky z bavlny vyzerajú skvele a pri praní neuvoľňujú do vody žiadne mikroplasty. Na uskladnenie hygienických potrieb vám výborne poslúži nízka skrinka z masívneho dreva so špeciálnou povrchovou úpravou, vďaka ktorej jej neuškodí zvýšená vlhkosť.


Skrinka nízka Romantic 1D1S-810   


Zelená pre rastliny

Možno vám doteraz nikdy nenapadlo umiestniť do kúpeľne živé rastliny v kvetináčoch a  dávali ste prednosť umelým. Existujú však aj také druhy rastlín, ktorým nevadí vlhkosť, vodná para a nedostatok svetla – napríklad rýchlo rastúci bambus, prakticky nezničiteľné svokrine jazyky, dracéna, aloe vera či brečtan. Ak má vaša kúpeľňa dostatok prirodzeného svetla, bude sa v nej dariť aj orchideám. V čom je najlepšie pestovať kúpeľňové rastliny? Ideálny je keramický alebo ratanový kvetináč, ktorému nevadí vlhké prostredie.


Ratanový kvetináč AC001    


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu kúpeľňu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.