Ako sa býva v Taliansku? Nechajte sa inšpirovať


Ako sa býva v Taliansku? Nechajte sa inšpirovať

Čo vám napadne, keď sa povie Taliansko? Dobrá pizza, kvalitné vínko, aromatická káva, melodická hudba a hlasná zábava, malebné prímorské dedinky alebo charizmatické vŕšky Toskánska? Taliani si vedia užívať život a veľmi radi sa obklopujú krásnymi predmetmi. V ich príbytkoch preto nájdete dizajnový nábytok, okázalé doplnky, hodnotné umelecké diela, ale aj určitý nádych južanskej ležérnosti, vďaka čomu talianske domácnosti pôsobia útulne a domácky. Prinášame vám niekoľko príkladov toho, ako si taliansky temperament a pohodu môžete sprítomniť aj u vás doma. 

 

Ležérny nádych Toskánska

Toskánske interiéry sa vyznačujú osobitým vidieckym štýlom. Mnohé obydlia v tomto regióne sú situované vo veľmi starých budovách a súčasťou interiéru sú preto nevšedné štruktúry stien, drevené trámy či klenuté stropy. Do takýchto miestností sa hodí predovšetkým nábytok z masívneho dreva a kovu, napríklad kovová manželská posteľ či romantické kovové jednolôžko s drevenými prvkami. 


A čo úložný priestor? Do toskánskeho interiéru skvele zapadne drevený regál s patinou či drevená komoda so starosvetsky pôsobiacimi úchytmi. Tú pravú vidiecku romantiku dodá vášmu priestoru visiaca lampa s imitáciou sviečok.


Toskánsky interiér

Dizajnové interiérové prvky

K talianskemu štýlu patrí nápaditý až extravagantný dizajn. Obývačku, jedáleň alebo spálňu často zdobí kvalitný drevený nábytok s nožičkami či vitrína alebo knižnica z tmavého dreva, v ktorej sa okrem kníh ukrývajú aj vzácne starožitné sošky. Moderné obývačky sú otvorené aj menej tradičnému nábytku, napríklad červenej dizajnovej pohovke v štýle marschmallow.


Taliansky interiér

Veľké jedálenské stoly

Taliani milujú rodinné obedy, večere a oslavy, spojené s chutným jedlom. Celá rodina sa zíde v obývačke alebo jedálni pri veľkom stole. A čím väčší ten stôl je, tým lepšie! Rozkladací jedálenský stôl môžete vybaviť pohodlnými čalúnenými stoličkami a skladacími stoličkami (podľa potreby) alebo rovno zariadiť jedáleň stolom z masívneho dreva s farebne a štýlovo zladenými stoličkami.


Veľký jedálensky stôl

Pohodlné kreslá

Relax s knihami a novinami či poobedné kapučíno v rámci siesty patria k talianskemu životnému štýlu. A ako inak si vychutnáte váš zaslúžený čas pre seba, než v obľúbenom kresle? Pohodlné kreslo s podnožkou či kožené relaxačné kreslo svojím elegantným dizajnom zapadne do vašej domácnosti aj do kancelárie. Príjemné leňošenie si skvele užijete aj na hojdacom kresle s vankúšom či v netradičnom dizajnovom kresle zo skleneného vlákna. 


Extravagantné kreslo  

Hravá farebnosť

Šachovnicové dlaždice, sklené a keramické mozaiky, obrovské ozdobné zrkadlá, žiarivé závesy a lesklé svietidlá… To všetko je typické pre talianske interiéry. Taliansko hýri farbami a niekedy je ozaj ťažké rozoznať, či ide o excentrickú pohovku alebo o umelecké dielo. K talianskemu štýlu patria aj červené barové stoly, žlté barové stoličky a zamatové modré sedačky. Na strope nesmie chýbať okázalá lampa a na stenách maľby talentovaných umelcov. 


Tip: Je tých farieb na vás priveľa? Doplňte váš interiér suchomilnými rastlinami v elegantnom čiernom kvetináči, ktorý je vhodný aj na použitie vonku. 


Talianska sedačka  


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér v talianskom štýle? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.