Ako si vybrať ten správny nočný stolík do spálne


Ako si vybrať ten správny nočný stolík do spálne


Nočné stolíky si zvyčajne nevyberáme do spálne ako prvé, to však ani zďaleka neznamená, že nie sú dôležité. Dobre zvolený nočný stolík skvele doplní posteľ a má praktické využitie. Je to miesto, kam si môžete odložiť všetko to, čo potrebujete mať v posteli poruke. Môžu to byť knihy, okuliare, pohár s vodou, mobil, rádio a iné dôležité drobnosti, pre ktoré v noci nechcete vstávať z postele. Poradíme vám, ako si vybrať nočný stolík, ktorý sa bude dokonale hodiť do vašej spálne.


Akú veľkosť by mal mať váš ideálny nočný stolík?


Hlavnými parametrami pri výbere nočných stolíkov je veľkosť vašej postele a vaša potreba úložného priestoru. Nočný stolík by mal mať v ideálnom prípade takú výšku, aby bol zarovno s matracom. Môže byť aj o niekoľko centimetrov vyšší. Maximálna hĺbka nočného stolíka by nemala presahovať 60 cm. Čo sa týka šírky, záleží na vás, koľko priestoru potrebujete. 


Možno vám postačí drobný štvorcový alebo okrúhly stolík, na ktorý si položíte budík a možno zužitkujete vo funkcii nočného stolíka menší bielizník či komodu s niekoľkými zásuvkami, do ktorej s prehľadom schováte knižky, šperky, zápisníky aj posteľnú bielizeň.


Drevené, kovové alebo čalúnené nočné stolíky?


Pri výbere sa opäť rozhodujte podľa toho, čo zvyknete na nočnom stolíku skladovať. Ak potrebujete mať na stolíku pri posteli pohár s vodou, odporúčame vám odolnejšie materiály, ktorým nevadí vlhkosť. Masívnemu drevu sa radšej vyhnite. Kovový nočný stolík so sklenou doskou alebo nočný stolík z odolného laminátu je pre vás vhodnejší. 


Dôležitým faktorom pri výbere je samozrejme aj štýl, v ktorom máte zariadenú spálňu. K rustikálnej drevenej posteli a hodí nočný stolík v podobnom duchu. K jednofarebnej posteli v modernom štýle bude pasovať originálny čalúnený nočný stolík s poťahom z pevnej látky alebo nočný stolík z ekokože, ako aj moderný farebný nočný stolík z MDF. Romantici a milovníci kovových postelí s baldachýnom či provensálskeho štýlu ocenia prepracované kovové nočné stolíky alebo nočné stolíky z dreva s kovanými kľučkami na zásuvkách alebo s ozdobným vyrezávaním.Musia byť pri manželskej posteli dva rovnaké nočné stolíky?


Samozrejme, že nemusia, rovnako ako nemusíte mať v posteli rovnaké matrace, ak každému z vás vyhovuje niečo iné. Zladené nočné stolíky vyzerajú pekne a usporiadane, no rovnako zaujímavo môžu vyzerať aj dva rovnaké stolíky v komplementárnych farbách alebo úplne odlišné stolíky, ktoré stále dobre zapadajú do charakteru vášho interiéru. 


Dôležité je, aby boli v súlade s vašim preferovaným štýlom a s vašimi potrebami. Kým vy si potrebujete na stolíku uskladniť šperky, časopisy, fotografie v rámčeku, balzam na pery, diár, budík, pohár s vodou a vázu s kvetmi, vášmu partnerovi možno stačí jedna rovná plocha, na ktorú si v noci položí mobil a nabíjačku.


 


Tip: Ak chcete vizuálne zjednotiť dva rozdielne nočné stolíky po bokoch manželskej postele, umiestnite na ne rovnaké malé lampy na čítanie.


Nočný stolík s nožičkami alebo malá komoda?


Ak chcete využiť priestor nočného stolíka na maximum, ideálnym bude pre vás stolík so zásuvkami, ktorý je vlastne miniatúrnou verziou komody. Ak však patríte medzi minimalistov, určite vás osloví jednoduchý nočný stolík s nožičkami, ktorý pôsobí tak trochu retro. Vašej izbe dodá vzdušnosť a výhodou je aj to, že pod ním ľahko povysávate. Zaujímavým riešením sú aj elegantné závesné nočné stolíky.P.S.: Potrebujete vedieť viac informácií o nočných stolíkoch, ktoré máme v ponuke? Chcete sa poradiť ohľadom výberu, materiálov alebo spôsobu dodania? Ozvite sa nám telefonicky alebo cez náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.