Ako zariadite hosťovskú izbu – jednoducho a útulne


Ako zariadite hosťovskú izbu – jednoducho a útulne


Mať v dome alebo byte hosťovskú izbu je skvelé. Keď k vám príde návšteva, nemusí sa tlačiť na gauči v obývačke a všetci majú pohodlné miesto na spanie a dostatok súkromia. Pri zariaďovaní izby pre hostí sa môžete inšpirovať hotelmi a penziónmi – ako boli zariadené tie, ktoré sa vám najviac páčili? Nezabudnite pridať do hosťovskej izby aj niečo svoje, domácke. Je to predsa súčasť vášho domova. Poradíme vám, ako zariadiť hosťovskú izbu tak, aby sa v nej vaši hostia cítili ako doma.


Hosťovská izba v neutrálnych farbách 


Nevýrazné odtiene béžovej, hnedej, sivej či krémovej sú pri voľbe nábytku ideálne – sú upokojujúce, ľahko sa kombinujú a nikoho neurazia. Nakoľko hosťovská izba slúži predovšetkým ako spálňa, nemali by v nej prevládať „divoké“ farby, ktoré vašej návšteve zbytočne zvýšia tlak. Myslite na to aj pri výbere farby stien, závesov, kobercov a doplnkov.
Pohodlná a kvalitná posteľ pre hostí


Veľká posteľ v hosťovskej izbe poteší každého. Ešte viac však poteší posteľ, ktorá má kvalitný a pohodlný matrac. Nemal by byť ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý – hľadajte niečo uprostred. Ak radi vítate vo svojom domove veľa hostí, no máte k dispozícii len jednu hosťovskú izbu, praktickým riešením sú rozkladacie či sklápacie postele alebo rozkladacie pohovky. Ako prístelka dobre poslúži aj pohodlné rozkladacie kreslo.Dostatok úložného priestoru


Každý hosť bude rád, keď si u vás bude mať kam odložiť svoj kufor a veci, ktoré si so sebou priniesol. Výborným riešením je veľká šatníková skriňa s poličkami a závesnou tyčou (nezabudnite na vešiaky). Skriňu môžete doplniť praktickou komodou s veľkými zásuvkami, v ktorých môžete uskladniť posteľnú bielizeň a uteráky pre hostí. Výborným doplnkom, ktorý návšteva určite ocení, je vešiak typu nemý sluha, na ktorý si môže zavesiť oblečenie a doplnky.


 


Kreslo na relax


Jedno alebo dve kreslá, zladené so zvyškom interiéru, krásne doplnia a zútulnia vašu hosťovskú izbu. Veľký čalúnený ušiak, obohatený o dekoračný vankúš, zvádza k relaxu, podobne ako pohodlné kreslo s podnožkou. Menšie kreslo poslúži aj na odloženie klobúku alebo kabelky.


 


Knižnica ako praktický doplnok


Vaša hosťovská izba môže byť zariadená jednoducho a účelne, no to neznamená, že musí byť úplne „sterilná“ a nudná. Pocit domova a útulnosti v nej pomôže vytvoriť malá knižnica s vybranými titulmi a časopismi, ktorá zaručí, že sa vaši hostia nebudú nudiť ani v prípade, že budú mať v noci problém zaspať. Je na vás, či zvolíte regál, vitrínu s knižnicou alebo jednoduché poličkyMaličkosti, ktoré zanechajú dobrý dojem


Už sa vám stalo, že ste si v hotelovej izbe našli príjemné prekvapenie v podobe misky s ovocím alebo uteráku, zloženého do tvaru labute? Nie, nemusíte sa učiť umeniu uterákového origami, stačí, ak spestríte svojim hosťom pobyt domáckymi a praktickými doplnkami. 


Na nočnom stolíku poteší budík, balíček vreckoviek či karafa s vodou a poháre. Nachystajte návšteve na posteľ farebne zladené čisté uteráky. Samozrejmosťou by mali byť aj extra teplé deky, pre prípad, že bude hosťom v noci zima. Čerešničkou na torte môže byť váza s peknými živými kvetmi, ktorá skrášli komodu alebo toaletný stolík.


P.S.: Potrebujete vedieť viac o našom nábytku? Chceli by ste sa poradiť ohľadom výberu, materiálov alebo spôsobu dodania? Ozvite sa nám telefonicky alebo cez náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.