Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Veľká rodina v malom byte? Ako vybrať jedálenské stoly a stoličky

Máte malý byt, no jedáleň v ňom jednoducho musí byť? Neviete si predstaviť vašu kuchyňu či obývačku bez spoločného posedenia pre celú rodinu? Nedostatok miesta nemusí byť na škodu. Aj veľká rodina si môže pohodlne sadnúť k prestretému stolu, ak je jedálenský stôl vhodne zvolený a doladený dostatočný.

Okrúhly, oválny alebo hranatý?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že okrúhly jedálenský stôl vyrieši problém s nedostatkom miesta. K okrúhlemu stolu sa predsa zmestí kopec ľudí a majú k sebe rovnako blízko, nikto nesedí v čele stola. Nuž, okrúhly stôl síce pôsobí esteticky, no z praktického hľadiska víťazí hranatý stôl, ktorý môžete v čase, keď ho nevyužívate, jednoducho pritlačiť k stene, kde zaberie menej miesta. Kompromisom je oválny jedálenský stôl , ktorý, podobne ako hranatý stôl do jedálne, býva vyrábaný aj v rozkladacom variante.

  

2

Kvalitné jedálenské stoly, ktoré vydržia veľa – aký materiál zvoliť?

Veľká rodina s malými deťmi je zaťažkávacou skúškou pre akýkoľvek jedálenský nábytok. Vyberajte preto nielen pekný, ale aj kvalitný nábytok do jedálne – stoly a stoličky z trvácnych materiálov, nenáročných na údržbu. Ideálnym materiálom pre rodinnú jedálenskú zostavu je tvrdé masívne drevo, ktoré môžete doplniť štýlovým látkovým prestieraním. Lacnejším variantom sú jedálenské stoly z kombinácie kovu a MDF, resp. drevotriesky. Na každodenné využívanie neodporúčame jedálenské stoly so sklenou doskou, nakoľko na nich viac vidno fľaky od jedla i odtlačky prstov, a preto sú náročnejšie na údržbu.


Keď jedálenský stôl plní viacero funkcií

V malom byte je každá horizontálna voľná plocha dobrá – platí to aj pre jedálenský stôl. Vaše deti ho môžu využívať na písanie domácich úloh, staršie deti aj na prácu s laptopom. V mnohých domácnostiach dokonca úplne nahrádza písací stôl. Celá rodina sa môže pri jedálenskom stole zahrať spoločenské hry. 

Pri umiestňovaní stola preto dbajte na to, aby bol na mieste s dostatkom prirodzeného denného svetla. Na večerné využívanie stola budete potrebovať pracovné osvetlenie v podobe závesného svietidla. Dôležité je tiež, aby jedálenské stoličky boli pohodlné aj počas dlhšieho sedenia.

 

3

 

Ideálne do paneláku: rozkladací jedálenský stôl a stohovateľné stoličky

V prípade, že jedálenský stôl pre 6 a viac osôb nevyužívate často a potrebujete ušetriť miesto v panelákovej obývačke, odporúčame vám investovať do kvalitného nábytku z dreveného masívu, ktorý vám skvele poslúži, keď príde návšteva. Rozkladací jedálenský stôl z bukového dreva  má nadčasový dizajn a nezaberie veľa miesta. 

Výbornou voľbou pre „nafukovaciu“ jedáleň sú štýlové stohovateľné jedálenské stoličky z polypropylénu, ktoré sú funkčné, ľahké a ich stohovateľnosť nijako neovplyvní ich estetickú hodnotu – stavte na mladistvý, moderný dizajn.

4

P.S.: Potrebujete sa poradiť pri výbere jedálenského nábytku? Radi vám poskytneme detailnejšie informácie o našich produktoch. Zavolajte nám alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.