Sedačka ako stredobod obývačky – na čo si dať pozor pri výbere

Výber sedačky je zodpovedné rozhodnutie, ku ktorému by mali dospieť všetci obyvatelia bytu. Podľa čoho vyberať sedačku do obývačky a ako si vybrať tú správnu? Poradíme vám, na ktoré faktory by ste mali brať ohľad, ak chcete, aby vaša sedačka bola nielen žiarivým, ale aj praktickým stredobodom vašej obývacej izby.

 

6 vecí, podľa ktorých sa rozhodujeme pri výbere sedačky

Pri výbere sedačky rozhoduje spravidla týchto 6 faktorov: 

1. Priestorové možnosti 

Je rozdiel, či kupujete sedačku do malej panelákovej obývačky alebo do veľkorysého priestoru rodinného domu či veľkometrážneho bytu.

 

2. Tvar sedačky

Okrem klasických rovných sedačiek sa veľkej popularite tešia aj rohové sedačky a sedačky v tvare písmena U, ktoré vyniknú najmä vo veľkej obývačke.

 

3. Účel vyžívania

Sedačku môžete využívať na posedenie pri televízore alebo knižke, ale aj na príležitostné spanie (pre návštevy) či na každonočné prespávanie.

 

4. Materiál

Popri praktických čalúnených sedačkách, ktoré pôsobia útulne, sú stále populárne elegantné kožené sedačky. Čoraz kvalitnejšie sedačky sa vyrábajú s čalúnením z ekokože, ktorá býva niekedy na nerozoznanie od kože.

 

5. Váš vkus

Je len na vás, či si vyberiete sedačku s opierkami, s vankúšmi alebo bez, v minimalistickom, industriálnom, retro či elegantnom štýle.

 

6. Rozpočet

Pozor, menší rozpočet neznamená, že musíte šetriť na kvalite; v našom e-shope nájdete kvalitné a moderné sedačky a pohovky za veľmi výhodné ceny.

 

Reprezentatívna sedačka do veľkej obývačky – aký materiál zvoliť?

Ak chcete, aby vo vašej obývačke dominovala a elegantná sedačka, ktorá už na prvý pohľad evokuje dojem luxusu a komfortu, no zároveň nepôsobí chladne, ideálnou voľbou pre vás je sedačka z pravej kože . Výhodou tohto materiálu je jeho mäkkosť, pružnosť a odolnosť – pri dobrej starostlivosti sa koža nezošúcha a sedačka bude dlhé roky vyzerať ako nová.

Minimalistická sedačka, ktorú však neprehliadnete

Ak ladíte svoj byt skôr do minimalistického štýlu a máte radi jednoduché tvary a čisté línie, investujte do pohodlnej sedačky bez opierok. Sedačka svetlej farby opticky rozšíri priestor, najmä v prípade, že má kovové alebo drevené nožičky. Sedačka výraznej farby môže byť pôsobivým doplnkom interiéru, ak sa vkusne zladí so stenami a kobercom. 

2

Praktický dizajn, ktorý sa vám nepreje

Ak ste skôr prakticky zameraní, oceníte najmä sedačky, ktoré majú okrem estetickej hodnoty aj niečo naviac – napríklad veľké množstvo úložného priestoru. Rozkladacie sedačky  alebo rohové sedačky s taburetkou, ktorá sa dá v prípade potreby prisunúť, poslúžia ako dvojlôžko pre návštevu, ktorá ostane na noc.

Sedačka ako umelecké dielo

Ak chcete oživiť interiér obývačky sedačkou, ktorá doslova ohúri každú návštevu, môžete si dovoliť aj trochu výstredný dizajn. Do bytu, ktorý dýcha umením, sa bude hodiť nekonvenčná sedačka, inšpirovaná tvarom marshmallow, alebo originálna červená sedačka v tvare pier.

3

P.S.: Ak potrebujete radu pri výbere sedačky, kontaktujte nás na našom telefónnom čísle alebo využite náš chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.