Vyberte si štýlovú a nadčasovú knižnicu vďaka týmto 4 radám

Patríte medzi vášnivých čitateľov a hľadáte nový domov pre vaše papierové poklady? Ponuka je veľká a neviete sa rozhodnúť, aká knižnica by sa najviac hodila do vášho interiéru? Výber novej knižnice nemusí byť náročná úloha, ak sa budete riadiť týmito 4 radami.

2

1. Nepodceňujte rozmery vašej knižnice –  na veľkosti záleží

Zopár obľúbených knižiek či veľká zbierka po dedkovi? Vy sami najlepšie viete, koľko kníh máte vo svojej zbierke. Ak nemáte presnú predstavu, lebo máte knižky roztrúsené po celom byte a chceli by ste ich konečne upratať na jedno miesto, odporúčame vám vyskladať si všetky knihy, ktoré vlastníte, na jednu kopu a spočítať si ich.

 

Ak si zaobstaráte príliš malú knižnicu, môže to byť problém, nakoľko sa vám tam nezmestia všetky knihy a budete potrebovať ďalší knižný regál alebo poličky na knihy. Priveľká knižnica bude, naopak, pôsobiť príliš prázdnym dojmom. V ideálnom prípade vám odporúčame investovať do knižnice, ktorá je len o niečo väčšia než potrebujete – aby nepôsobila preplnene a aby ste stále mali dosť miesta na nové prírastky do vašej zbierky.

 

Tip: Pri výbere knižnice zohľadnite aj hĺbku políc. Pre pohodlné umiestnenie kníh do jedného radu by mala byť hĺbka poličky minimálne 25-30 cm.

3

 

2. Investujte do knižnice z kvalitných materiálov

 

 

Pri výbere materiálu vychádzajte v prvom rade zo štýlu, v ktorom je zariadený zvyšok interiéru. Robustná knižnica z masívneho dreva tmavších odtieňov sa bude skvele vynímať v útulne zariadenej obývačke či pracovni v klasickom alebo rustikálnom štýle.

 

Svetlé drevo skvele zapadne do izby, ladenej v škandinávskom alebo provensálskom štýle.

 

Moderná kovová knižnica alebo knižnica z kombinácie dreva a kovu pasuje do industriálne ladeného interiéru.

 

Do detskej izby sa hodia praktické malé knižnice, ktorých základ tvorí drevotrieska alebo odolné MDF dosky. V záujme bezpečnosti ich nezabudnite priskrutkovať k stene.

 

 

4

 

 

3. Zvoľte si knižnicu s jednoduchou údržbou

 

Patríte medzi knihomoľov a zároveň vás trápi alergia na prach? Alebo sa zaraďujete medzi ľudí, ktorí si doma potrpia na systém a poriadok? Prispôsobte tomu výber vašej knižnice. Ak často utierate prach z poličiek, oceníte skôr nižšiu knižnicu a nie vysoký regál, siahajúci až po strop. Najvhodnejším materiálom knižnice pre vás bude kov alebo odolný laminát.

 

Ak chcete, aby na vaše knihy sadalo čo najmenej prachu, vhodnou investíciou pre vás bude knižnica so sklenými dvierkami. V elegantnej presklenej vitríne krásne vyniknú nielen vaše knihy, ale aj umelecké predmety či suveníry z ciest.

 

Tip: Zvýraznite  efekt vašej knižnice pomocou zabudovaného LED osvetlenia políc.

5

 

4. Využite voľný priestor na úschovu kníh

Kto povedal, že knižnica musí zaberať kopec miesta? Na umiestnenie kníh môžete využiť aj „hluché“ zákutia vo vašom byte, na ktoré môžete postaviť úzky regál alebo navŕtať poličky. Štýlová nástenná knižnica nezaberie veľa priestoru zmestí sa vám aj do predsiene. Jednoduchý rohový regál skvele doplní detskú či študentskú izbu, podobne ako horizontálne závesné poličky na knihy.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ktorá knižnica by bola pre vás najvhodnejšia? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky. Poradíme vám a spoločne vyberieme tú najlepšiu knižnicu do vášho interiéru.