Šikovná komoda do akejkoľvek izby – 7 inšpirácií

Komoda je všestranný a nadčasový kus nábytku, ktorý nájde využitie aj tam, kde by ste to možno nečakali. Klasické komody, minimalistické komody či dizajnérske kúsky si nájdu svoje čestné miesto vo vašom dome či byte, nech už je zariadený v akomkoľvek štýle. Nechajte sa inšpirovať našimi radami, ako urobiť z komody plnohodnotnú a funkčnú súčasť interiéru.

 

Praktická komoda do kúpeľne

 

Naozaj si vystačíte s tou malou skrinkou pod umývadlom? Ak to vaše priestorové možnosti dovolia, pridajte do kúpeľne komodu, do ktorej môžete umiestniť čisté uteráky, kozmetiku a iné predmety, bez ktorých sa v kúpeľni nezaobídete. Biela komoda z odolného materiálu krásne vynikne v modernej kúpeľni a oceníte ju, ak máte malé deti – dá sa na ňu namontovať prebaľovací pult z rovnakej kolekcie.

2

Kancelárska komoda na dôležité dokumenty a knihy

 

V zásuvkách štýlovej komody s ľahkosťou uskladníte všetko, čo potrebujete mať v kancelárii poruke. Rustikálne komody z tmavého dreva alebo kvalitné komody z masívneho dreva s nadčasovým dizajnom si nájdu svoje miesto aj vo vašej domácej pracovni.

3

 

Komody do obývačky, ktoré opticky zväčšujú priestor

Nie každá obývačka si pýta sektorový nábytok. Namiesto bežnej obývačkovej steny môžete použiť jednu, dve, či dokonca tri rovnaké komody v rade za sebou. Minimalistické úzke komody svetlej farby splynú so stenou a opticky zväčšia priestor. Drevené komody s nožičkami pôsobia vzdušne a tak trochu „retro“.

4

Jedálenské komoda nahradí kredenc

 

Ak méte radi moderne zariadené interiéry, pravdepodobne netúžite po starosvetskom kredenci so sviatočným porcelánom. Vaše riady a rodinné striebro môžete uskladniť v štýlovej komode a vybrať ich vtedy, keď ich budete potrebovať. Ak predsa len chcete mať na očiach svoje obľúbené porcelánové poklady, odporúčame vám siahnuť po komode s vitrínou

 5

Komoda, ktorá naučí vaše deti udržiavať poriadok

 

Čím skôr sa vaše ratolesti naučia upratovať si svoje hračky, tým lepšie. Praktická komoda do detskej izby, ktorá má primeranú výšku, poslúži ako tá najlepšia skrýša pre bábiky, lego či plyšákov. Pri komodách pre deti uprednostnite jednoduchý a nadčasový dizajn a neutrálne farby – vaše deti sa tak nebudú chcieť vzdať svojej obľúbenej komody ani v tínedžerskom veku.

 

6

 

Tip: Prečítajte si naše rady na tému ako zladiť nábytok v detskej izbe. 

 

Elegantná a funkčná komoda do spálne

 

Komoda v spálni je skvelým doplnkom šatníkovej skrine. Schováte do nej menšie kusy oblečenia a doplnky. Ak chcete v spálni ušetriť miesto, zvoľte si skôr užšiu a vyššiu komodu. Komody s hlbokými zásuvkami sú vhodné aj na skladovanie posteľnej bielizne. Malá komoda pri posteli poslúži i ako náhrada nočného stolíka.

 

7

Komoda do predsiene na odkladanie dôležitých drobností

Aj v predsieni sa vám zíde priestor naviac, v ktorom budú vaše veci chránené pred prachom. Úzka komoda nebude zbytočne zaberať miesto tam, kde je každý centimeter vzácny. Do zásuviek komody v predsieni si môžete odložiť kľúče, peňaženky, dôležité drobnosti, ale aj rukavice, čiapky, šály či dáždniky. 

 

8

 

P.S.: Neviete si rady s výberom komody? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky. Poradíme vám a spoločne vyberieme tú najvhodnejšiu komodu pre vás.