Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Veľká šatníková skriňa do malého bytu – luxus alebo nutnosť?

Malý byt a tak veľa vecí, ktoré si hľadajú svoj domov. Ako vyriešiť tento zapeklitý problém? Mnohé malé byty nedisponujú vstavanými skriňami ani extra šatníkom na umiestnenie oblečenia a doplnkov. Vhodným riešením môže byť praktická šatníková skriňa. Poradíme vám, ako si vybrať skriňu, ktorá nezaťaží váš priestor ani rozpočet.

 

Šatníková skriňa pre celú rodinu

 

Pri výbere skrine sa rozhodujte predovšetkým podľa toho, čo všetko v skrini potrebujete uskladniť. 

Budete v skrini skladovať oblečenie pre jednu, dve alebo viacero osôb? 

Plánujete mať v šatníkovej skrini aj sezónne oblečenie, ktoré práve nevyužívate?

Bude skriňa miestom aj pre posteľnú bielizeň, uteráky, deky a pod.?

Máte veľa oblekov a kostýmov, ktoré musia byť zavesené na vešiakoch alebo u vás prevláda nekrčivé oblečenie, ktoré sa najlepšie skladuje v zásuvkách a na poličkách? 

 

Keď si zodpoviete tieto otázky, budete mať jasnejšiu predstavu o tom, aké rozmery skrine sú pre vás optimálne. Okrem toho si ujasníte aj to, ako by malo vyzerať vnútorné usporiadanie vašej skrine.

 

Ak máte veľa oblečenia, ktoré potrebuje visieť na ramienkach (saká, košele, šaty, atď.), vyberte si skriňu, ktorej základný úložný priestor tvorí tyč na zavesenie oblečenia na vešiakoch – hneď po otvorení skrine budete mať okamžitý prehľad o tom, čo v nej je a vaše vyžehlené oblečenie sa nebude krčiť. 

 

Ak máte viac tričiek a športového oblečenia, postačí vám aj malá šatníková skriňa, doplnená komodou. Pre spodnú bielizeň, pančuchy, ponožky a pyžamá, postačia aj menšie zásuvky. Šatníková skriňa s tyčou, poličkami a zásuvkami vo vyváženom pomere bude pre vás ideálna.

2

Klasická alebo rohová šatníková skriňa? 

Klasické vysoké šatníkové skrine s posuvnými dverami sú vhodné na chodbu, do spálne i do detskej izby. Pre maximálne optické zväčšenie priestoru vám odporúčame zamerať sa na šatníkové skrine svetlej farby, ktoré dobre odrážajú svetlo – najmä v miestnostiach, ktoré sú väčšinu času odkázané na umelé osvetlenie. Skvelou voľbou do malej izby sú šatníkové skrine so zrkadlom po celej dĺžke dvierok. 

 

Ak nemáte k dispozícii dostatok miesta pri stene, zaujímavou možnosťou je kompaktná rohová šatníková skriňa, vďaka ktorej vyťažíte maximum z „hluchých“ rohov. 

 

3

Alternatíva k šatníkovej skrini

Šatníková skriňa nie je jediným funkčným systémom na skladovanie oblečenia v malom byte. Môžete ju nahradiť alebo doplniť viacerými úložnými riešeniami.

Posteľ alebo sedačka s veľkým úložným priestorom

Manželská posteľ s úložným priestorom dokáže vyčarovať zázraky v malej spálni. Pod matracmi si nájdu miesto vaše sezónne odevy a doplnky, ktoré práve nevyžívate, ako aj posteľná bielizeň, deky, vankúše a podobne. Ak rozmýšľate nad kúpou sedačky do menšieho bytu, odporúčame vám preskúmať kvalitné sedacie súpravy s úložným priestorom.

4

 

Komody a truhlice ako praktický doplnok šatníkovej skrine

Komody so širokými zásuvkami sú ideálnym doplnkom šatníkovej skrine v spálni – nakoľko sú nízke, vizuálne odľahčia priestor, a to najmä v prípade, že farebne splývajú so stenou. 

 

Úzke komody sa hodia aj do detskej izby alebo predsiene – sú vhodné na skladovanie menších kusov oblečenia a doplnkov ako sú čiapky, šály a rukavice.

 

Štýlové truhlice poskytnú priestor pre vaše oblečenie a doplnky v ktorejkoľvek izbe – dokonca aj na zasklenom balkóne. Ak truhlica zároveň slúži aj ako lavica, získate okrem úložného priestoru aj extra miesto na sedenie, ktoré využijete v detskej izbe, v predsieni, v obývačke aj v spálni.

5

 

P.S.: Neviete si rady s výberom šatníkovej skrine? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.