Čaro kovového nábytku: 5 inšpirácií


Nábytok, ktorý obsahuje kovové prvky alebo je dokonca celý vyrobený z kovu, nájde svoje uplatnenie v interiéri aj v exteriéri a dá sa využiť v domácnostiach zariadených v rôznych štýloch. Jeho veľkou výhodou je pevnosť a trvácnosť – kov je odolný voči záťaži aj voči poveternostným vplyvom. Kvalitne spracovaný nábytok z kovu naviac skvele vyzerá. Nechajte sa inšpirovať a presvedčte sa na vlastné oči o tom, že domácnosť s kovovým nábytkom nemusí pôsobiť neosobne a chladne.


1. Romantická kovová posteľ

Snívate už dlho o romantickej posteli s baldachýnom? Biela kovová posteľ je na to ako stvorená. Originálny kovaný dizajn vás očarí už na prvý pohľad. Doplňte vašu manželskú posteľ nočnými stolíkmi v kombinácii kov a sklo alebo nočnými stolíkmi z dreva a kovu. Vzdušné jednolôžkové kovové postele sú vhodné do detských, študentských a hosťovských izieb, kde vizuálne odľahčia priestor.

2

2. Jedálenské stoličky z kovu

Do jedálne zariadenej v modernom futuristickom či industriálnom štýle sa vynikajúco hodí nábytok z plastu a kovu. Dizajnové jedálenské stoličky z chrómovanej ocele sú moderné, stabilné a pohodlné. K barovému pultu, ktorý delí kuchyňu od obývačky, sa hodia farebné kovové barové stoličky v priemyselnom dizajne. Stabilné a odolné hliníkové stoličky s opierkami sú vhodné na stolovanie vonku (na záhrade, balkóne alebo terase). Jedálenská súprava so stolom v kombinácii kov a plast vynikne v interiéri aj v exteriéri.

3

3. Praktická kovová skrinka

Ak máte radi retro interiéry alebo patríte medzi priaznivcov eklektického industriálneho štýlu, môžete obohatiť vašu obývačku, spálňu, jedáleň či predsieň o nevšednú kovovú skrinku s poličkami, ktorú ľahko skombinujete napríklad s čalúneným farebným nábytkom a doplnkami z kombinácie dreva, skla a plastu.

4

4. Nadčasová kovová knižnica

Patríte medzi milovníkov kníh? Vedzte, že kvalitná knižnica nemusí byť vyrobená len z dreva. Kov patrí medzi pevné materiály s vysokou nosnosťou a je preto ako stvorený na praktické knižnice. Nástenná kovová knižnica v decentnej sivej farbe skvele vynikne v domácej kancelárii. Modernú obývačku spestrí výrazná červená knižnica z tenkého kovu. A čo tak nainštalovať rovno dve kovové poličky na knihy, napríklad do úzkej chodby?

5

5. Originálny kovový konferenčný stolík

Konferenčné stolíky, ktorých základ tvorí kov, majú dlhú životnosť a jednoduchú údržbu. Kombinácia kov a sklo dobre vynikne na modernom konferenčnom stolíku, vhodnom do domácnosti aj do kancelárie. Konferenčný stolík z kovu a melamínovej dosky s textúrou dubového dreva upúta každú návštevu. Dizajnový konferenčný stolík v tvare diamantu, vyrobený z kovu a dreva, zaručene oživí modernú obývačku. Hliníkový konferenčný stolík má jednoduchú, minimalistickú konštrukciu a je vhodný na použitie v interiéri aj vonku (na terase, na balkóne, atď.)

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký kovový nábytok máte vybrať do vášho interiéru? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.