Čarovné vianočné osvetlenie a doplnky pre chvíle plné pohody


Adventné dni a vianočné sviatky sa nezaobídu bez typického farebného osvetlenia, stromčeka a výzdoby, ktoré doma pomáhajú vyčarovať pokojnú a sviatočnú náladu. Domácu pohodu vám však pomôžu dotvoriť aj dobre zvolené svietidlá a doplnky. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ako si vo vašom domove môžete vylepšiť útulnú vianočnú atmosféru.


Ambientné osvetlenie v obývačke

Obdobie Vianoc nie je len časom hodovania a rodinných stretnutí. V tomto čase radosti a pokoja si vychutnávame domáci relax aj pri televízore, pozeraním filmov alebo čítaním kníh, ktoré sme celý rok odkladali. Počas relaxu v obývačke oceníme ambientné (náladové) osvetlenie, ktoré pomáhajú vytvárať závesné svietidlá s tienidlami v kombinácii so stojacimi svietidlami a doplnkovými zdrojmi osvetlenia. Stojaca lampa s veľkým červeným tienidlom vytvára príjemné teplé svetlo. Čítací kútik vybavte kvalitnou stojacou lampou s nastaviteľným ramenom.

2

Svietidlá, ktoré hýria farbami

Sviečky v pestrofarebných svietnikoch a farebné svetielka patria k Vianociam. Svetelné reťaze však nemusia byť iba na vianočnom stromčeku. Vyzdobte si pestrými svetelnými reťazami aj police, komody či obývaciu stenu alebo knižnicu. Zaujímavý efekt vytvorí aj farebná stolová lampa zo silikónovej gumy, ktorá má tvarovateľné tienidlo, alebo štýlová farebná lampa v tvare kocky, ktorá vám bude zlepšovať náladu nielen počas Vianoc, ale aj po celý rok.

3

Hravé lampy v tvare zvieratiek

Magickú vianočnú atmosféru vám pomôžu vylepšiť aj originálne a hravé lampy v tvare zvieratiek, ktoré potešia najmä mladšie ročníky: napríklad nevšedná nástenná lampa v tvare páva alebo nápaditá lampa v tvare jeleňa. Cez deň pôsobia nenápadne, no v noci vytvárajú príjemné náladové osvetlenie. Dospelí, ktorí majú radi zvieracie motívy a neopozerané svietidlá, sa potešia elegantnej dizajnovej lampe v tvare exotického vtáka.

4

Príručné stolíky všade, kde ich potrebujete

Počas chvíľ relaxu a sladkého ničnerobenia, keď sa človeku nechce zbytočne vstávať zo sedačky alebo kresla, prichádzajú príručné stolíky ako na zavolanie. Malý, elegantný príručný stolík poslúži ako dokonalý odkladací priestor na čaj, kávu, knižku alebo vianočné koláčiky. Príručné stolíky oceníte aj vtedy, keď vám konferenčný stolík nestačí na pohostenie pre vianočnú či silvestrovskú návštevu. Ľahko prenosné príručné stolíky využijete ako odkladacie stolíky aj v spálni, v detskej izbe, v predsieni či ako nočné stolíky pre návštevy, ktoré nocujú vo vašej obývačke alebo v hosťovskej izbe.

5

Taburetky na sedenie aj na vyloženie nôh

Taburetky sú vo vianočnej obývačke skvelými pomocníkmi. Malé taburetky s drevenými nožičkami nezaberú veľa miesta a poslúžia ako doplnkové sedenie ku konferenčnému stolíku. Potešia sa im najmä deti. Čalúnená taburetka v tvare kocky skvele doplní čalúnenú sedačku a je vhodná na sedenie aj na vykladanie nôh, ako doplnok k pohovke alebo kreslu. Dizajnová okrúhla taburetka s kovovými nohami je skvelým doplnkom do moderne zariadenej obývačky.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aké doplnky sú tými najvhodnejšími adeptmi na vylepšenie vášho interiéru? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.