Domáca galéria – ako zladiť nábytok s obrazmi

Obrazy zútulnia akýkoľvek priestor a dodajú mu originalitu a charakter. Či už preferujete moderné umenie, maľby, umelecké fotografie, grafiky, plagáty alebo vlastné rodinné fotografie, pri umiestňovaní obrazov na steny by ste sa mali riadiť určitými pravidlami, vďaka ktorým bude váš interiér pôsobiť vyvážene a harmonicky. Poradíme vám ako na to.

  

Farebne zladené obrazy v obývačke

Obrazy na stenách v obývačke by mali vyhovovať všetkým členom domácnosti. Zvoľte si také farby a motívy, ktoré všetkým zlepšujú náladu. V ideálnom prípade by obrazy aj ich rámy mali farebne a štýlovo ladiť s nábytkom, stenami a výraznými doplnkami, ktoré dominujú v izbe. Obrazy a fotografie však nemusia krášliť iba vaše steny. Menšie obrázky či zarámované rodinné fotografie krásne vyniknú aj na komode, na nástennej polici spolu s izbovými rastlinami alebo vo vitríne.

 

2  

Premenlivá kuchynská galéria

Chladnička v kuchyni často slúži ako neformálna výstavná plocha. Magnetkami sú na nej prichytené fotografie, detské kresby a všakovaké pripomienky. Nie vždy je to však praktické a estetické riešenie. Odporúčame vám preto radšej zainvestovať do nábytku, ktorý vám umožní vytvoriť si v kuchyni premenlivú galériu. Môžu to byť napríklad úzke nástenné police, na ktorých môžete vystavovať rodinné fotografie v rámoch. Ako galéria poslúži aj originálny farebný regál či nástenná kovová knižnica. Zaujímavým riešením na stenu môže byť veľká korková nástenka, na ktorej môžete obmieňať obrázky.

 

3   

Predsieň plná pekných spomienok

Mnohí milovníci rodinných fotografií si radi vytvárajú galériu už na chodbe v predsieni, kde ich majú každý deň na očiach. Tieto fotografie môžu byť napríklad zavesené na stene v radoch, vo farebne a tvarovo zladených rámoch, čo vytvára pekný symetrický efekt. Fotografie však môžete vystaviť aj na poličkách či na praktickej komode, ktorá v predsieni poslúži ako praktický odkladací priestor.

 

4  

Romantické obrazy v spálni

Manželská spálňa je priestor, ktorý praje romantickým obrazom. Podľa feng šuej podporujú vzájomnú lásku partnerov obrazy, na ktorých sú znázornené dvojice osôb alebo zvierat. Spálňa je tiež ideálnym miestom pre fotografie alebo portréty. Menšie fotografie alebo obrázky v rámikoch však nemusia byť umiestnené iba na stenách či na komodách, skrinkách alebo nočných stolíkoch. Originálnym miestom pre vaše obrazy môže byť napríklad aj nevšedná polica v tvare stromu.

 

5  

Obrazy na poličkách v detskej izbe

Detské a študentské izby patria medzi priestory, ktoré zvyknú najviac hýriť farbami a rôznymi dekoráciami. Príliš veľa farieb v miestnosti a obrázky či fotografie na všetkých rovných plochách však na vašich potomkov môžu pôsobiť aj rušivo. Mladším deťom môžete preto na obrazy vyhradiť nástenné poličky alebo magnetickú tabuľu či nástenku, na ktorej si samé budú meniť výzdobu.

 

6 

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér tak, aby v ňom harmonicky vynikli vaše obrazy a fotografie? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.