Elegantná a minimalistická kúpeľňa: 4 dizajnérske tipy

Minimalizmus v bývaní patrí k obľúbeným trendom zariaďovania moderných interiérov. Ak sa chcete týmto štýlom inšpirovať a vyskúšať ho, odporúčame vám začať na malej ploche kúpeľne. Elegantný a nepreumelkovaný dizajn, spojený s dobre premysleným úložným systémom očarí najmä ľudí, ktorým v živote chýba poriadok a harmónia. Vďaka našim jednoduchým tipom si môžete v kúpeľni vytvoriť oázu pokoja, ktorá bude každý deň zlepšovať náladu všetkým členom vašej domácnosti.

 

1. Menej je viac – stačí jedna farba

Ak ste si doteraz lámali hlavu nad tým, ako skombinovať farebné odtiene dlažby, obkladov a nábytku v kúpeľni, máme pre vás dobrú správu – môžete zladiť všetko do jednej farby a výsledok bude veľmi uspokojivý. Veľmi príjemný a elegantný efekt dosiahnete, ak zladíte celý interiér do bielej, krémovej alebo sivej farby. Svetlé odtiene pôsobia optimisticky a dajú vyniknúť prirodzenému aj umelému osvetleniu. Originálna čierna kúpeľňa s čiernym umývadlom pôsobí luxusne, tmavohnedá kúpeľňová zostava vytvára v kombinácii s doplnkami pocit bezpečia a domova.

 

2  

 

2. Skrinky s dvierkami vám pomôžu udržať poriadok

Minimalizmus v kúpeľni neznamená, že sa vzdáte všetkej vašej kozmetiky. Stačí, keď každodenne využívané predmety umiestnite za zatvorené dvierka kúpeľňových skriniek, kde bude mať každá vec svoje miesto. Kúpeľňová zostava s dvierkami, ktorej rovné plochy nie sú zapratané bežným „prevádzkovým neporiadkom“, pôsobí elegantne, čisto a upokojujúco. Vo vnútri skriniek by však tiež nemal panovať chaos – vytvorte si premyslený úložný systém tak, aby ste vždy vedeli, kam máte daný predmet po jeho použití vrátiť.

 

3  

 

3. Doprajte si luxus prázdneho umývadla

Podobný princíp ako pri skrinkách platí aj pre umývadlo v kúpeľni. Ak nebude zapratané, získate aj v malej kúpeľni pocit priestoru, v ktorom môžete voľne dýchať, a budete sa v nej cítiť príjemne. Okraj keramického umývadla nemusia „zdobiť“ zubné kefky a nite, ústne vody, zubné pasty ani štyri druhy mydla. Všetky nadbytočné predmety môžete umiestniť do závesnej skrinky nad umývadlo, kde budú stále poruke, nie však na očiach. Bonusom je, ak ide o skrinku so zrkadlom, ktorú využijete pri holení brady alebo nanášaní mejkapu.

 

4 

 

4. Vytvorte si príjemnú atmosféru s pomocou vhodného osvetlenia

Minimalistický štýl praje jednoduchému osvetleniu, ktoré účelne plní svoju funkciu. Máte v kúpeľni okno, ktoré je zdrojom prirodzeného svetla? Umiestnite do svojej kúpeľne zrkadlá, ktoré vám pomôžu využiť ho naplno a maximalizovať efekt prirodzeného denného osvetlenia. Môžete pridať aj teplomilnú a vlhkomilnú rastlinu v kvetináči, ktorá poslúži nielen ako dekorácia, ale sa aj postará o kvalitnejšie ovzdušie. 

 

Vhodným osvetlením do kúpeľne sú bodové svetlá, minimalistické stropné svietidlo a nástenné svietidlá, ktoré slúžia na osvetlenie priestoru pri zrkadle. Ak patríte medzi milovníkov relaxačných kúpeľov vo vani, myslite na to, že aj okraj vane by mal ostať nezaprataný – namiesto šampónov a sprchových gélov, ktoré môžete schovať do skriniek nad alebo pod umývadlom či na kúpeľňový regál, na ňom môžu byť čajové sviečky, ktoré sa postarajú o príjemnú a romantickú atmosféru. 

 

5  

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu kúpeľňu v minimalistickom štýle? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.