Elegantná kúpeľňa v tmavých farbách: 5 dizajnérskych trikov

Kúpeľňa zladená v tmavých farbách je čoraz populárnejším riešením pri zariaďovaní moderných interiérov. Elegantná tmavohnedá, tmavosivá, tmavomodrá, tmavozelená alebo čierna kúpeľňa pôsobí netradične a luxusne. Láka svojou nevšednosťou a je obľúbená najmä u ľudí, ktorí si radi doprajú večerný relax vo vani, kde ich po náročnom dni nevyrušuje prebytok svetla a farieb. Podelíme sa s vami o päť dizajnových tipov, vďaka ktorým vytvoríte vo vašej kúpeľni jedinečné a estetické miesto na každodenný odpočinok (nielen) pri sviečkach.

 

1. Čierne umývadlo

Poznáte to, kúpeľňová sanita a biela farba patria k sebe... Musí to však byť práve biela? Farba zariadenia kúpeľne nie je nikde predpísaná. Váš sprchový kút, vaňa i obklady môžu mať akúkoľvek farbu a to platí aj pre sanitu. Nekonvenčným a o to zaujímavejším riešením do tmavej kúpeľne je čierne umývadlo alebo čierno-biele umývadlo, ktoré výborne podčiarkne tmavé tóny kúpeľňového zariadenia.

 

Tip: Ak máte doma tvrdú vodu, zvážte kúpu filtra na vodu – po každodennom používaní totiž na sanite môžu zostávať nevzhľadné biele usadeniny, tvorené vodným kameňom.

 

2  

2. Veľké zrkadlo

Zatiaľ čo svetlé farby zvyknú opticky zväčšovať priestor (čo je aj jeden z dôvodov, prečo si väčšina ľudí zariaďuje kúpeľne v svetlých farbách), tmavé farby pôsobia opačne, čo môže v menších kúpeľniach pôsobiť trochu stiesňujúco. Skvelým riešením je použitie lesklých materiálov, ktoré odrážajú svetlo alebo sektorový nábytok do kúpeľne so zrkadlovou skrinkou. Aj klasické veľké zrkadlo s tmavým rámom dodá vašej kúpeľni šmrnc a opticky ju zväčší.

 

3  

 

3. Originálne svietidlá

Osvetlenie v kúpeľni je veľmi dôležité – a to najmä v prípade, že chcete vytvoriť príjemnú atmosféru v tmavom priestore. Každá kúpeľňa (i tá najmenšia) si zaslúži aspoň dva zdroje svetla: stropné svietidlo, ktoré poskytuje základné osvetlenie a nástenné lampy, ktoré by ste mali v ideálnom prípade umiestniť po obidvoch stranách zrkadla nad umývadlom. Obľúbeným riešením do tmavej kúpeľne sú i bodové svetlá na strope a nad umývadlom.

 

4   

4. Multifunkčný regál 

Dostatok úložného priestoru je dôležitý v každej kúpeľni, bez ohľadu na jej veľkosť a farbu. Sektorový nábytok môžete v kúpeľni, ladenej do tmavých odtieňov, doladiť kontrastným kúpeľňovým regálom v kombinácii bielej a prírodnej farby dreva. Na praktický regál rebríkového typu sa zmestia uteráky, kozmetika, vonné sviečky, dekorácie aj zopár kúpeľňových rastlín, ktorým nevadí vysoká vlhkosť.

 

5  

5. Nečakané doplnky

Niektoré dizajnové prvky by ste v tejto miestnosti asi nečakali, no okázalá tmavá kúpeľňa je pre ne ako stvorená. Nebojte sa dopriať si štýl a pohodlie v podobe netradičných doplnkov. Patrí medzi ne napríklad výrazný biely paraván, ktorý sa výborne hodí na optické predelenie veľkej kúpeľne. Elegantným riešením doplnkového odkladacieho priestoru v kúpeľni je sklený príručný stolík, na ktorý si napríklad môžete odložiť pohár s nápojom počas vonného kúpeľa vo vani. Punc luxusu dodá kúpeľni aj praktická lavica v kombinácii chróm a čierna látka. Kúpeľňu si môžete ozvláštniť i nevšedným vešiakom, ktorý pôsobí ako trojrozmerný obraz

 

6   

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu tmavú kúpeľňu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.