Etno obývačka pre milovníkov exotiky


Etno nábytok a doplnky patria medzi populárne dizajnové prvky, ktoré vyniknú v moderných aj klasických interiéroch. Obývačka zariadená v štýle etno môže byť ladená do odtieňov hnedej farby, no typickou súčasťou tohto štýlu sú aj farebné steny a tapety s exotickými vzormi, ako aj nevšedné vintage doplnky a suveníry z ciest. Medzi TOP materiály patrí drevo, ratan a koža. V prípade, že vás etno štýl zaujal a zvažujete ho pre vašu obývačku, prinášame vám niekoľko tipov pre inšpiráciu.

 

Etno posedenie

Posedenie v etno štýle môže mať vo vašej obývačke rôzne podoby. Ak ste priaznivcami klasického sedenia na sedačkách a kreslách, odporúčame vám investovať do vzorovanej alebo jednofarebnej čalúnenej sedačky a kresiel v štýle patchwork alebo klasických kresiel typu „Egg Chair“ s čalúnením z pravej kože. Vo vašej etno obývačke nesmie chýbať drevený konferenčný stolík, ktorý môže byť doplnený vzorovaným vintage stolíkom. Pohovku a kreslá môžu spestriť pestrofarebné doplnky s etno vzormi v podobe vankúšov či deky.

2

Etno koberce a posedenie na zemi

Fandíte neformálnemu štýlu sedenia viac, než klasickému vysedávaniu na gauči a kreslách? Vytvorte si v obývačke aj priestor na takýto neobvyklý relaxačný kútik. Odporúčame vám porozhliadnuť sa po koberci s vyšším vlasom, ktorý vám sedenie na zemi zaručene spríjemní. Vhodné sú i koberce so zvieracími a geometrickými etno vzormi či umelé kožušiny, ktoré skvele doplnia aj obývačkové posedenie pri krbe. K príjemnej a exotickej atmosfére prispeje aj originálny sedací vak či nevšedná čalúnená taburetka. Vaše deti sa určite potešia veselým taburetkám so zvieracím motívom.

3

Rôznorodé osvetlenie v prírodnom štýle

Etno štýl praje prírodným materiálom a lampám s tienidlami z dreva, papiera alebo látky. Vytvorte si v obývačke niekoľko zón osvetlenia, ktoré sa navzájom dopĺňajú: hlavné stropné svietidlo, nástenné lampy, voľne stojace lampy a náladové svetielka na umocnenie atmosféry. Svetelné reťaze, lávové lampy či svietniky so sviečkami sa budú skvele vynímať na TV stolíku, nástenných poličkách alebo vintage komode.

4

Etno výzdoba

Pri výzdobe v etno štýle môžete skutočne popustiť uzdu fantázii. Obrazy so zvieracími a tropickými motívmi, farebné plagáty či fotografie z exotických krajín môžu zdobiť steny vašej obývačky. Vitríny v klasickom, modernom, industriálnom alebo vintage štýle môžete vyzdobiť vašimi obľúbenými umeleckými predmetmi a suvenírmi, ktoré ste si priniesli z ďalekých ciest.

5

Tropické kvety

Do etno obývačky patrí aj kus prírody v podobe rastlín v kvetináčoch. Tropické orchidey alebo populárne dracény či monstery si zaslúžia čestné miesto na podlahe medzi jednotlivými kusmi nábytku, na komode alebo na nástennej polici či príručnom stolíku. Ak patríte medzi pokročilých interiérových záhradkárov, môžete na pestovanie izbových rastlín využiť aj veľký ratanový kvetináč, ktorý je ako stvorený napríklad na pestovanie rýchlo rastúceho bambusu.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu obývačku v etno štýle? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.