Hravý nábytok do detskej izby – nápady a inšpirácie

Už dávno skončili tie časy, keď detské izby vyzerali jedna ako druhá. Dnešný trh s nábytkom sa nekončí jednotvárnymi sektorovými zostavami, ale prináša rozmanitosť a priestor pre skutočný rozlet fantázie, o akom sa nám v detstve ani nesnívalo. Využite to a vyberte vašim ratolestiam do izby hravý detský nábytok, ktorý podporí ich motoriku a kreativitu. Vytvorte deťom izbu, v ktorej budú s radosťou tráviť čas nielen pri učení ale aj pri relaxe a hre. 

 

Detské taburetky v tvare zvieratiek

 

Sú hravé, sú mäkké a roztomilé (a možno by ste ich s radosťou brali aj pre seba, ak by boli v „dospeláckej“ veľkosti…). Detská taburetka z ekokože v tvare prasiatka, textilná taburetka v tvare zajačika alebo rozkošná taburetka v tvare barančeka poslúžia vašim malým deťom nielen na sedenie ale aj ako originálna nová hračka.

 

2

 

Netradičný regál (nielen) na knihy

 

Má vaše dieťa v láske knihy a rado si ich ukladá tak, aby ich malo vždy poruke? Originálny regál so strieškou vyzerá ako domček a môže poskytnúť domov nielen detským knižkám, ale aj bábikám a iným hračkám. Doprajte ho vášmu malému knihomoľovi, architektovi alebo interiérovému dizajnérovi. 

 

3

 

Pohodový sedací vak

Sedací vak neurčitého tvaru má veľa výhod – je veľký, mäkký, poddajný, prispôsobí sa každému dieťaťu a dá sa využívať pri hraní, čítaní aj pri leňošení. Najlepšie vynikne v kombinácii s huňatým kobercom. Moderný sedací vak vo svojej izbe uvítajú nielen malé deti, ale aj tínedžeri, ktorým poslúži ako alternatívne relaxačné kreslo.

 

4

 

Nápadité svietidlá 

 

Prečo by lampy v detskej izbe mali byť obyčajné a nudné, keď môžu byť zaujímavé či dokonca pestrofarebné? Napríklad ako táto „Rubikova kocka“, ktorá hýri farbami. Náladová nástenná lampa v tvare páva vyčarí v detskej izbe nádhernú atmosféru. A čo tak podporiť herecký talent vašich detí originálnou „filmovou“ lampou, s ktorou si môžu napríklad trénovať tieňohru?

 

5

 

Farebný písací stôl

 

Pri zariaďované detskej izby často siahame po neutrálnych farbách ako sú biela, hnedá či sivá, ktoré pôsobia upokojujúco a nepreťažujú namáhanú detskú pozornosť. Nebojte sa doplniť tieto základné odtiene farebným akcentom, napríklad v podobe bielo-ružového písacieho stola so zladenou poličkou výraznej farby.

 

6

 

Ani sektorový nábytok nemusí byť nudný

 

Sektorový nábytok pre deti a študentov sa vyrába z pevných a odolných materiálov a vydrží dlhé roky. Je možné, že vašim deťom poslúži aj v dospelosti. Zamerajte sa na preto nadčasový nábytok, doplnený farbami, ktoré má vaše dieťa v obľube. Riešením pre kreatívnych puberťákov je aj nábytok z neopracovaného masívneho dreva, ktoré si môžu sami dotvoriť a ponatierať farbami, ktoré sa im páčia. 

 

Zostavy sektorového nábytku v neutrálnych farbách krásne doplní výrazné dizajnové detské kreslo alebo netradičné stoličky, hýriace farbami.

 

7

 

P.S.: Potrebujete vedieť viac o našom detskom nábytku? Chcete sa poradiť ohľadom výberu, materiálov alebo spôsobu dodania? Ozvite sa nám telefonicky alebo cez náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.