Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Keď obývačka slúži ako hosťovská izba: 3 tipy

Patríte medzi spoločenských ľudí a radi doma prijímate návštevy, no chýba vám v byte alebo dome osobitná izba pre hostí? Problémy s nedostatkom priestoru nemusia byť prekážkou pre váš spoločenský život. Veď ako sa hovorí, dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Úlohu hosťovskej izby v menších bytoch zvykne väčšinou prevziať obývačka, ktorá sa primárne nevyužíva ako spálňa, a preto si bude vyžadovať mierne úpravy. Poradíme vám, ako ju zariadiť tak, aby ste sa v nej dobre cítili nielen vy, ale aj vaši občasní či pravidelní hostia.

 

1. Investujte do kvalitnej rozkladacej sedačky, ktorá je vhodná na každodenné spanie 

Ak viete, že budete často prijímať hostí, ktorí budú prespávať v obývačke, doprajte im pohodlie v podobe kvalitnej rozkladacej sedačky, na ktorej sa spí tak dobre ako na klasickej posteli. Nemusíte pritom poľavovať zo svojich nárokov na estetiku. Rozkladacie sedačky vhodné na každodenné spanie sú dostupné v oku lahodiacom a modernom dizajne a čo do pohodlia, ničím nezaostávajú za klasickými sedačkami. Rozkladacia pohovka s úložným priestorom vám vyrieši otázku, kde uschovať lôžkoviny pre hostí v čase, keď sa nevyužíva na spanie. Výborným riešením do obývačky je sklápacia posteľ, ktorú viete jednoducho rozložiť a vytvoriť z nej veľkú manželskú posteľ.

 

2  

 

2. Vymeňte bežné kreslá za rozkladacie kreslá

Ak často prijímate početnejšie návštevy, napríklad rodiny s deťmi, rozkladacia sedačka nemusí stačiť. V takom prípade je vhodné mať poruke šikovné riešenie, ktoré umožní hosťom pohodlne prespať vo vašej obývačke. Rozkladacie kreslo je veľmi praktický kus nábytku, ktorý v prípade potreby ľahko pretransformujete na jednoduchú a pohodlnú posteľ. Na rozkladacom kresle s vankúšom sa dobre sedí a bez problémov vám nahradí bežné relaxačné kreslo, ktorému sa vyrovná dizajnom aj funkčnosťou. 

 

Tip: Dve rozkladacie kreslá s malým konferenčným stolíkom vytvoria v obývačke príjemné posedenie alebo kútik na čítanie. Umiestnite ich k stene, čím sa po rozložení prirodzene vykompenzuje chýbajúce „čelo“ postele.

 

3

3. Vytvorte pre hostí dostatok úložného priestoru

Už sa vám niekedy stalo, že ste prišli na niekoľko dní na návštevu k rodine alebo priateľom a nemali ste si u nich kam odložiť veci, ktoré museli po celý čas ostať v cestovných taškách, a tak ste nechtiac vašim hostiteľom zapratali priestor? Neurobte túto chybu a pripravte hosťom pohodlie v podobe úložného priestoru pre ich oblečenie, kozmetiku, atď. Úložný priestor pre hostí pritom nemusí nijako neprirodzene vyčnievať, ale môže byť v rámci interiéru rafinovane schovaný. Ak máte v obývačke sektorový nábytok, vyhraďte hosťom časť obývacej steny, ideálne niekoľko poličiek s dvierkami alebo pár zásuviek. Aj TV stolík s úložným priestorom je vhodný na tento účel, podobne ako konferenčný stolík s úložným priestorom či malá komoda. Originálnym riešením je i štýlová taburetka s úložným priestorom. Vaši hostia určite ocenia aj prenosný vešiak, ktorý je známy pod názvom „nemý sluha“, na ktorý si môžu zavesiť vyžehlené oblečenie tak, aby sa im nepokrčilo.

 

4  

 

P.S.: Ešte stále sa neviete rozhodnúť, ako zariadiť vašu obývačku tak, aby ste sa v nej vy aj vaši hostia cítili čo najlepšie? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.