Kúpeľňa, v ktorej má všetko svoje miesto: objavte čaro sektorového nábytku

Kúpeľňa je miesto, ktoré vás už krátko po zobudení vie naštartovať do úspešného nového dňa – za podmienky, že vám pohľad na ňu robí radosť a že v nej nájdete všetko, čo potrebujete. Pri zariaďovaní kúpeľne sa teda zamerajte nielen na to, aby váš kúpeľňový nábytok pôsobil esteticky, ale aj na maximálnu funkčnosť a ergonómiu. Sektorový kúpeľňový nábytok splní vaše vysoké nároky na dizajn a pohodlie. Poradíme vám ako si vybrať ten najvhodnejší pre vás.

 

Viac zatvorených skriniek v kúpeľni znamená viac poriadku

 

Ak nepatríte medzi minimalistov, ktorým stačí jeden šampón, mydlo, zubná kefka a pasta, odporúčame vám vybrať si nábytok do kúpeľne s dvierkami. Tento typ nábytku pôsobí hneď na prvý pohľad úhľadným a usporiadaným dojmom, aj keď je plný kozmetiky, uterákov a ďalších vecí, ktoré denne využívate v kúpeľni. Ďalšou výhodou je, že vám na poličky nebude sadať prach. 

 

Kúpeľňové skrinky s dvierkami nemusia vôbec pôsobiť ťažkopádne – a to ani v malej kúpeľni. Vyberte si skrinky na nožičkách, ktoré sú vyrobené z materiálu s vysokým leskom. Zostava nábytku do kúpeľne s dvierkami môže obsahovať aj praktickú zrkadlovú skrinku, ktorá opticky ešte viac rozšíri a presvetlí malý priestor. 

 

Vzdušný dojem z kúpeľne vám pomôže dosiahnuť aj závesný kúpeľňový nábytok bez nožičiek, pod ktorým naviac veľmi jednoducho umyjete podlahu. Ani robotický vysávač nebude mať problém dostať sa pod skrinky bez nožičiek.

 

2   

 

Vyhraďte v kúpeľňovej skrinke priestor každému členovi rodiny

 

Každá jedna vec by mala mať v kúpeľni svoje miesto – a každý člen rodiny by mal vždy vedieť, kde sa v kúpeľni nachádzajú jeho osobné veci a mal by ich mať ľahko dostupné. To sa týka najmä detí, ktoré nedočiahnu na najvyššie poličky. Tento problém hravo vyrieši kúpeľňová zostava s množstvom úložného priestoru, kde si každý nájde svoju poličku alebo zásuvku, ktorá mu bude vyhovovať výškou aj veľkosťou. Spoločne využívané predmety ako dávkovače na mydlo či dekorácie môžu byť umiestnené na rovných plochách kúpeľňového nábytku. Na skladovanie zubných kefiek výborne poslúži zrkadlo s poličkou, ktoré odľahčí plochu umývadla. 

 

 3 

 

Minimalistický dizajn nábytku oživte doplnkami

 

Ak nepreferujete nijaký konkrétny štýl či farbu zariadenia kúpeľne a neviete sa rozhodnúť aký sektorový nábytok si máte vybrať, nič nepokazíte jednoduchým dizajnom s rovnými líniami a základnými, neutrálnymi farbami. Kúpeľňa v kombinácii bielej farby a motívu dreva vytvorí príjemný základ pre kombinovanie so sýtymi farbami obkladov a doplnkov ako sú farbené koberčeky, svietidlá či uteráky. 

 

Elegantným a nadčasovým riešením je štýlový kúpeľňový nábytok v čiernej farbe, ktorý sa hodí najmä do moderných interiérov. Ak uprednostňujete zariadenie bytu v prírodnom štýle, investujte do kúpeľňovej zostavy v drevenom dizajne, ktorá spoľahlivo zútulní vašu kúpeľňu – a to najmä v kombinácii s doplnkami z prírodných materiálov ako je keramika, prírodný kameň, bavlna a ľan. 

 

Tip: Ak vám to svetelné podmienky umožnia, spestrite si kúpeľňu živými rastlinami v kvetináčoch, ktoré môžu zdobiť kúpeľňové skrinky.

 

4  

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu kúpeľňu tak, aby čo najlepšie slúžila potrebám vašej rodiny? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.