Manželská posteľ, ktorá šetrí miesto v spálni – na toto si dajte pozor pri výbere

Posteľ do spálne si nevyberáte každý deň. Avšak tráviť v nej budete veľa nocí. Kvalita spánku významne ovplyvňuje kvalitu vášho života. Aj preto by ste si mali dať obzvlášť záležať na tom, aby vám vaša nová manželská posteľ na 100 percent vyhovovala. Čo však v prípade, že vaša spálňa neoplýva veľkým priestorom alebo bývate v jednoizbovom byte či garsónke? Prinášame vám niekoľko tipov na to, ako ušetriť miesto v spálni vďaka správnemu výberu postele.

 

Sklápacia posteľ, ktorá je cez deň „neviditeľná“

 
Sklápacie postele nie sú žiadnou futuristickou vychytávkou zo sci-fi filmov. Pre svoju praktickosť a cenovú dostupnosť sa už roky tešia popularite aj v slovenských domácnostiach. Sklápacia posteľ v zloženom stave je na nerozoznanie od bežnej skrine. Keď k vám príde návšteva, možno sa vás prekvapene opýta, kde vlastne spíte. 
 
Sklápacia posteľ sa ovláda pomocou jednoduchého mechanizmu a hoci pôsobí robustne a veľa váži, na jej rozkladanie a skladanie nie je potrebné veľká fyzická sila – zvládnete to aj s jedným prstom. Vďaka špeciálnej konštrukcii je jej používanie úplne bezpečné a nemusíte sa báť, že na vás posteľ spadne alebo sa sklopí spolu s vami. 
 
Pozitívnou stránkou sklápacej postele je, že nepotrebujete extra úložný priestor na lôžkoviny. Pomocou popruhov ich jednoducho pripevníte k matracom a posteľ sklopíte spolu s perinami a vankúšmi. Veľkou výhodou sklápacích postelí je, že si do nich môžete vybrať matrace podľa vlastného priania.
 
2

 

Vysoká manželská posteľ s úložným priestorom

 
Dávate prednosť klasike? Odporúčame vám siahnuť po posteli, ktorá v sebe čo-to dokáže ukryť a schovať, čím odľahčí vaše komody a skrine. 
 
Vysoká čalúnená posteľ s možnosťou vybrať si matrac podľa vlastného uváženia je vynikajúcim riešením do malej spálne. Úložný priestor po celej dĺžke a šírke manželského dvojlôžka je viac než postačujúci pre veci dvoch osôb. Ak nemáte až tak veľa predmetov, ktoré by ste chceli skladovať pod posteľou, zaujímavým riešením pre vás je čalúnená manželská posteľ s bočnými zásuvkami.
 
Čalúnená posteľ nie je to, čo hľadáte? Ak máte radšej klasické drevené manželské postele alebo postele s kovaným rámom, ešte vždy môžete využiť priestor, ktorý pod nimi je. Mnohé postele na nožičkách pôsobia vzdušne a elegantne a ešte vždy skrývajú pod sebou dostatok priestoru na praktické zásuvky pod posteľ.
 
3
 

Čo je vhodné skladovať pod posteľou?

 
Priestor vo vnútri postele alebo pod posteľou je najvhodnejší na skladovanie vecí, ktoré nepotrebujete mať denne na očiach a nechcete, aby sa vám na ne prášilo. Môžu to byť hosťovské periny, vankúše, deky, posteľná bielizeň, obrusy, uteráky či sezónne oblečenie. Priestor pod posteľou by však nemal byť prepchatý predmetmi, veci by mali „dýchať“. 
 

Posteľ a sedačka v jednom

 
Ak je vaším najpálčivejším problémom nedostatok miesta na sedenie a spanie v jednoizbovom byte či garsónke, ideálnym riešením pre vás je rozkladacia sedačka, na ktorej pohodlne usadíte seba aj návštevu a v noci môže slúžiť na spanie. V tomto prípade si skutočne dajte záležať na kvalite spracovania – sedačke totiž nemôžete vymeniť matrac. Odporúčame vám vyberať si skôr tvrdšie čalúnené rozkladacie sedačky a poradiť sa s personálom obchodu, či je daný model vhodný na každodenné spanie.
 
4
 
 
P.S.: Ak potrebujete pomoc alebo radu pri výbere manželskej postele, kontaktujte nás na našom telefónnom čísle alebo využite náš chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.