Manželská posteľ veľkosti XXL – takto si vyberiete tú správnu

Veľká manželská posteľ je snom mnohých párov, ktoré milujú pohodlie. Veľkú XXL posteľ ocenia nielen osoby, ktorých výška presahuje priemer, ale aj rodiny s malými deťmi alebo majitelia domácich maznáčikov. Výber „king size“ postele má však určité pravidlá. Poradíme vám ako si zvoliť ten najlepší variant pre vás.

 

Kráľovská posteľ ako stredobod vašej spálne

Kráľovsky veľká posteľ najlepšie vynikne vo veľkoryso riešenej, priestrannej spálni. Ak máte k dispozícii dostatok miesta, môžete si pokojne zvoliť aj posteľ, ktorá je väčšia, než klasické „king size“ rozmery (180x200 cm). Vo vašej izbe vynikne ako výrazný solitér. Ak vám nie je cudzí extravagantný štýl, zainvestujte do čalúnenej postele štvorcového, oválneho alebo okrúhleho tvaru alebo do postele s originálnym dreveným rámom.

2

Praktická posteľ s úložným priestorom

Aj v menšej spálni si môžete dopriať posteľ veľkosti XXL. Odporúčame vám však vybrať takú posteľ, ktorá disponuje aj dostatočne veľkým úložným priestorom. Praktická veľká posteľ s maximálnym možným úložným priestorom vám totiž čiastočne nahradí skriňu a priestor spálne nebude pôsobiť zaprataným dojmom.

3

Nadčasová posteľ z masívneho dreva

Pri výbere postele veľkosti XXL si dajte obzvlášť záležať na kvalite materiálu a precíznom vypracovaní. Manželská posteľ z masívneho dreva so vstavanými nočnými stolíkmi pôsobí veľmi esteticky a nadčasovo, ľahko ju zladíte so zvyškom nábytku.

Posteľ v kombinácii drevo a kov, s vysokým čelom, skvele zapadne do spálne zariadenej v industriálnom či retro štýle. Doplniť ju môžete nočnými stolíkmi alebo komodou v rovnakom dizajne. Pre priaznivcov romantického štýlu je ako stvorená drevená posteľ s kovanými prvkami alebo posteľ z brezového dreva s čalúneným čelom, s nádychom francúzskeho vintage štýlu. Nezabudnite k vašej posteli doladiť štýlové nočné stolíky.

4

Elegantná posteľ s nožičkami

Pri nábytku veľkosti XXL je dobre premyslený dizajn veľmi dôležitý. Úzke, avšak pevné nožičky dokážu s vašou posteľou urobiť divy – aj tento nadrozmerný interiérový prvok môže vďaka nim pôsobiť ľahko a elegantne. Čalúnená posteľ s drevenými nožičkami vynikne s nábytkom zladeným v rovnakom štýle. Komfortná posteľ s kovovými nohami sa skvele hodí do moderných interiérov. Manželská posteľ s tenkými bielymi nožičkami je ako stvorená pre vyznávačov klasického alebo minimalistického štýlu.

5

Jedinečná hand-made posteľ

V prípade, že vás nezaujali žiadne postele, ponúkané v obchodoch a túžite po skutočne originálnom kúsku, môžete si posteľ zmajstrovať sami alebo sa obrátiť na zručných stolárov. Mnohí milovníci industriálneho štýlu nedajú dopustiť na posteľ z drevených paliet, ktorú si vedia jednoducho zhotoviť aj sami. K tomuto netradičnému rámu postele si môžete namiesto bežných matracov s rozmermi 180x200 cm zvoliť aj matrac atypickej veľkosti. Ako nočné stolíky k nej môžete využiť napríklad malé farebné konferenčné stolíky s originálnym dizajnom.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, akú XXL posteľ si máte vybrať do vašej spálne? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.