Nábytok do obývačky s nádychom futurizmu

Moderný, high-tech či futuristický štýl zariaďovania interiérov si v poslednej dobe získava stále väčšiu popularitu. Nenájdeme ho len v hoteloch a kanceláriách, ale čoraz častejšie aj v obytných domoch a bytoch. Vyznačuje sa jednoduchosťou, strohými líniami, modernými (často lesklými) materiálmi ako je plast, chróm či sklo a špecifickým využívaním farieb. Pozrite sa spolu s nami bližšie na futuristickú obývačku a nechajte sa inšpirovať.

 

Jednoduchosť a funkčnosť

Nábytok vo futuristickom interiéri často pôsobí veľmi „mužsky“, pre niekoho až sterilne – charakterizujú ho jednoduché tvary, ostré hrany a najmä účelnosť. Nenájdete tu žiadnu prezdobenosť ani výrazné vzory. Čalúnená manželská posteľ v nápaditom „levitujúcom“ dizajne či sklápacia posteľ s úložným priestorom sú typické pre spálňu zariadenú v tomto štýle alebo pre spací kút, ktorý je súčasťou futuristickej obývačky. Zaujímavým estetickým prvkom vo vašej obývačke môže byť obývacia stena s lesklými skrinkami bez úchytiek.

 

Obývacia stena  

Moderný nábytok v kontrastných farbách

Hoci k futuristickému štýlu patrí skôr umiernená farebná škála (biela, sivá, čierna, tmavomodrá…), nebojte sa experimentovania s farbami. Sústreďte sa najmä na pôsobivé kontrasty – čierna a biela výborne vynikne napr. na štýlových otočných kreslách

 

Čierne kožené kreslá môžete skombinovať s originálnym bielym konferenčným stolíkom zo sklolaminátu. Pôsobivý farebný akcent a dizajnové spestrenie získate aj vďaka závesnému kreslu v tvare bubliny. 

 

Tip: Ak máte trochu obavy z nábytku výrazných farieb, investujte do nábytku v neutrálnych farbách a „vybláznite“ sa na stenách, ktoré môžete vždy bez problémov premaľovať. Na dosiahnutie zaujímavého efektu stačí aj jedna výrazne farebná stena (napr. červená), skombinovaná so stenami v neutrálnych farebných odtieňoch (modrá, sivá, čierna...).

3

Priestor pre techniku

Ultra moderná obývačka si žiada aj tú najnovšiu modernú techniku – televízor, rôzne prehrávače, reproduktory, atď. Kam schováte všetky elektronické vychytávky, ktoré chcete mať v obývačke ľahko dostupné a k dispozícii? Zamerajte sa na sektorové zostavy nábytku do obývačky, ktoré obsahujú veľký TV stolík, ktorého dĺžka presahuje dĺžku vášho televízora. TV stolík s vysokým leskom či elegantný TV stolík s LED osvetlením vám poskytne dostatok úložného priestoru a nenaruší prevládajúci štýl vašej obývačky.

 

Tip: Na umiestnenie elektroniky v obývačke si vyberajte skrinky s otvormi v zadnej časti, ktoré vám umožnia skryť nevzhľadné káble.

 

4

Dizajnové kúsky

Napriek tomu, že tento štýl diktuje jednoduchosť a funkčnosť, nezabúdajte na to, že práve doplnky robia z domu alebo bytu domov. Futuristický štýl sa zameriava na jednoduché tvary a kvalitné prepracovanie – minimalistické koberce, veľké, úzke vázy zo skla a výrazné svietidlá nekomplikovaných tvarov. Vašu obývačku môžete ozvláštniť aj kreslom sýtej farby či robustnými dizajnovými jedálenskými stoličkami (v prípade, že máte obývačku prepojenú s jedálňou). Pri výbere obrazov a ozdobných umeleckých predmetov sa zamerajte na abstraktné moderné umenie a grafiku.  

 

5

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký nábytok vybrať do vašej futuristickej obývačky? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.