5x nábytok, vďaka ktorému budete menej upratovať

Výber nábytku vám dokáže v budúcnosti ušetriť veľa času, ktorý by ste inak strávili upratovaním. Všetky veci, ktoré máte doma, by mali mať svoje miesto. Niektoré druhy nábytku vám s ich usporiadaním pomôžu viac ako iné. Ide predovšetkým o nábytok bez skla, v ktorom môžete uskladniť veľký počet predmetov za zatvorenými dvierkami, kde na ne nebude sadať prach. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

 

1. Rohová šatníková skriňa

Rohová šatníková skriňa je darom z nebies pre tých, ktorí si radi udržiavajú poriadok vo svojich veciach. Vyplní „hluchý“ roh a pomôže vám maximalizovať úložný priestor v spálni, detskej alebo študentskej izbe. Pre maximálne využitie priestoru si vyberte rohovú skriňu, ktorá má variabilné možnosti úschovy vecí, a teda zahŕňa poličky, zásuvky aj vešiakovú tyč.

 

Šatníková skriňa   

2. Truhlica

Truhlice sú štýlové a praktické – okrem úložného priestoru ponúkajú aj ďalšie miesto na sedenie vo vašej predsieni, spálni, obývačke či kuchyni. Truhlica z odolného materiálu je vhodná aj na balkón či do záhrady. Alternatívou k truhlici je lavica s úložným priestorom, vybavená vankúšom na sedenie. 

 

Tip: Ako doplnkové sedenie využijete aj šikovnú taburetku, ktorá má vo vnútri úložný priestor a pomôže vám pohltiť neporiadok pri rýchlom upratovaní.

 

3

3. Predsieňová zostava

Predsieň patrí medzi miestnosti, v ktorých sa zvykne najviac kumulovať neporiadok. Pri jej zariaďovaní sa zamyslite nad tým, koľko úložného priestoru potrebujete na to, aby si všetci členovia domácnosti mohli v predsieni uskladniť bundy, kabáty, topánky, doplnky a kľúče. V predsieni tiež nesmie chýbať zrkadlo. Ak chcete, aby vaša predsieň vyzerala čisto a uhladene, zvoľte si zostavu nábytku do predsiene, ktorá nemá otvorené poličky, ale zásuvky a police s dvierkami a praktické zrkadlá. Na doplnenie môžete použiť napríklad vysoký botník so zrkadlovými dverami, do ktorého sa zmestí mnoho párov topánok a má jednoduchú údržbu.

 

4  

4. Komody s množstvom zásuviek

Komody sú ideálnym riešením pre tých, ktorí neznášajú utieranie prachu a majú radi nezapratané rovné povrchy. Má to však jeden háčik: musíte si zvoliť takú komodu, ktorej zásuvky nemajú otvory, ale úchyty. Odporúčame tiež komody v matnom prevedení (lesklý povrch nábytku je náročnejší na údržbu). 

 

Zásuvky sú perfektná pomôcka na udržiavanie poriadku. Pri otvorení zásuvky totiž máte zhora okamžitý prehľad o tom, čo je vo vnútri. Komoda s množstvom zásuviek rôznej veľkosti je skvelá pre tých, čo neradi upratujú, no zároveň nechcú mať vo veciach chaos. Hneď na začiatku si vytvorte systém a rozhodnite sa, čo budete skladovať v jednotlivých zásuvkách (podľa kategórií). Následne sa tohto systému držte a zabudnite na neporiadok.

 

5  

5. Posteľ s úložným priestorom

Manželská posteľ s veľkým úložným priestorom vám dokáže nahradiť skriňu. Je ideálna na skladovanie sezónnych šiat, ale aj prikrývok, dekoračných vankúšov, nafukovacích postelí pre hostí, atď. Posteľ so zásuvkami môže plniť funkciu bielizníka alebo komody. 

 

Poschodová detská posteľ s úložným priestorom naučí udržiavať poriadok aj vaše deti – rozhádzané hračky môžu jednoducho poupratovať do praktických zásuviek, ktoré sa skrývajú v schodíkoch, alebo do veľkej spodnej zásuvky.

 

Tip: Ak vám z predstavy každodenného ustielania postele naskakujú zimomriavky, pouvažujte nad sklápacou posteľou, ktorú cez deň jednoducho „odpracete“ za dvere skrinky – spolu s matracmi a lôžkovinami. Jej ovládanie je jednoduché a jej veľkou výhodou je aj to, že vám ušetrí množstvo miesta.

 

6

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš byt nábytkom, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.