Nadčasový detský nábytok – ako zladiť farby, tvary a materiály

Nábytok do detskej izby by mal byť v prvom rade bezpečný a kvalitný – pre vaše ratolesti predsa chcete len to najlepšie. Po splnení tohto základného predpokladu sa však vynára otázka, aký dizajn vybrať do detskej izby tak, aby sa vám ani vášmu dieťaťu po pár mesiacoch nezunoval…

 

Detská izba, v ktorej má každá vec svoj „domček“

Detská izba plní viacero funkcií – od spálne, cez herňu, učebňu a neraz aj telocvičňu či jedáleň. Doprajte deťom primeranú slobodu pri výbere nábytku, ktorý im spríjemní roky dospievania. Pri spoločnom výbere však zohľadnite praktickú stránku veci – poskytuje nábytok dostatok úložného priestoru? Nepôsobí detská izba ako preplnené skladisko hračiek, kníh a oblečenia?

Investujte do kvalitného nábytku a úložných systémov, ktoré poskytnú dostatok miesta pre všetky malé poklady vášho drobca a pomôžu mu nájsť každej veci jej domov.

Akú farbu by mal mať detský nábytok?

Deti milujú pestré farby. Ich preferencie sa však po čase menia a meniť farbu nábytku každého pol roka vás asi nebude baviť. Odporúčame vám preto zvoliť nábytok do detskej izby v niektorej z upokojujúcich neutrálnych farieb a dodatočne sa vyhrať s farbou stien a s doplnkami.

Sektorový nábytok v neutrálnej bielej je vhodný pre najmenšie deti aj pre ich starších súrodencov. Pôsobí čisto, ľahko, presvetlí priestor a jednoducho ho skombinujete s akoukoľvek inou farbou. To isté platí pre detský nábytok zo svetlého dreva.

2

 

Kvalitný nábytok do detskej izby, ktorý sa neopotrebuje po pár mesiacoch

Deti milujú pohyb a hry a ich nábytok preto musí niečo vydržať. Trvácny nábytok z dreveného masívu im môže slúžiť roky. Do detskej izby sa hodí aj pevný nábytok z kombinácie masívneho dreva, dyhy a MDF. Zostavy do detskej izby či súpravy nábytku do študentskej izby sa často vyrábajú z drevotiresky s laminátovou povrchovou úpravou. Takýto nábytok je ľahší, no stále dosť odolný a preto sa oplatí investovať do jednoduchého, nadčasového dizajnu, ktorý vaše dieťa len tak rýchlo neomrzí.

3

 

Zaoblená, špicatá, či hranatá? Deti pomôžu s výberom knižnice

Detské regále na knihy by mali mať takú výšku, aby dieťa bez problémov dočiahlo na vrchnú policu. Zapojte deti do výberu, aby si v svojom malom kráľovstve uplatnili svoju fantáziu – možno si nevyberú klasiku, ale netradičný regál so strieškou.

Detská posteľ alebo bunker?

Najmenšie deti potrebujú predovšetkým bezpečnú detskú postieľku s pohodlným matracom. Výhodou je, ak je to postieľka s úložným priestorom. Zaujímavou alternatívou je aj moderná drevená kolíska pre najmenšie deti.

4

Staršie deti a puberťáci ocenia nápaditú posteľ s vysokým dreveným rámom v tvare domčeka, ktorý sa dá všestranne využiť – napríklad ako „kostra“ pre bunker. Táto rozkladacia detská posteľ je naviac vybavené výsuvnou prístelkou, ktorá slúži ako ďalšie plnohodnotné lôžko. Chráni dieťa pred pádom z postele, nakoľko sa nachádza len o niečo nižšie ako primárne lôžko. Okrem toho môže poslúžiť ako dodatočné miesto pre prespatie kamaráta či kamarátky vášho dieťaťa.

P.S.: Neviete a rozhodnúť, ako zariadiť detskú izbu? Ak potrebujete poradiť s výberom detského nábytku, pokojne sa na nás obráťte. Radi vám odpovieme cez náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.