Obývačka v industriálnom štýle: nechajte sa inšpirovať

Určite ste už videli nejednu magickú premenu starej továrenskej haly na moderný obytný priestor. V zrekonštruovaných priemyselných objektoch nesídlia len firmy – čoraz viac sa využívajú aj na bývanie. Práve v takýchto priestoroch sa s obľubou využíva industriálny štýl zariaďovania interiérov. Svoju cestu si však prekliesnil aj do bežných panelákových či tehlových bytov, do rodinných domov a dokonca i do novostavieb. Priblížme si, čím sa tento zaujímavý štýl vyznačuje.

 

Autenticita starej továrne

Industriálny štýl nevyznáva nudu na stene ani na podlahe. Do obývačky, ktorú chcete zariadiť v tomto štýle, sa budú hodiť steny z neopracovaného betónu, so zaujímavou stierkou či imitáciou tehlového muriva. Zabudnite na pastelové farby – industriálny štýl si pýta prísnu čiernu, sivú, hnedú či prírodnú terakotovú. Steny môžete nechať aj biele, prípadne niektorú z nich natrieť výraznou, sýtou farbou. Neschovávajte potrubia ani drevené trámy, do vášho interiéru výborne zapadnú. 

 

 

Šokujúce kontrasty

Priemyselný štýl ponúka veľa priestoru pre rozlet vašej fantázie. V rámci tohto štýlu môžete hravo kombinovať matný nábytok z masívneho dreva s lesklými dekoráciami z medi, kožené sedačky s konferenčným stolíkom z dreva a kovu, moderný nábytok s vintage kúskami a studenú dláždenú podlahu s excentrickým farebným kobercom. Strohé zemité odtiene jedálenského stola a sedacej súpravy môžete skombinovať so stoličkami sýtych farieb, ktoré zaujímavo farebne osviežia interiér. 

 

3  

Drevo a kov

Kombinácia dreva a kovu je azda najviac charakteristickým znakom industriálneho interiéru. Môžete sa rozhodnúť pre ľahko kombinovateľný sektorový nábytok v priemyselnom štýle, alebo vyberať jednotlivé kusy nábytku tak, aby spolu ladili. Možností je neúrekom. Malú sedačku výborne doplní štýlový konferenčný stolík. Veľký jedálenský stôl z kovu a dreva vynikne napríklad s modernými stoličkami. Experimentovať však môžete aj s originálnymi stoličkami zo starožitníctva z kombinácie materiálov drevo, kov a koža. Každá stolička pri stole môže byť iná a jedinečná, a predsa budú spolu ladiť. Do industriálneho štýlu sa tiež výborne hodí tv skrinka v kombinácii drevo+kov v retro dizajne, s výraznou kresbou dreva. Obývačku zaujímavo doplní skrinka z lakovaného kovu alebo kreslo, vytvorené z paliet.

 

4 

Eklektický výber doplnkov

Industriálny interiér často kombinuje staré a nové štýly, moderné a starožitné, tradičné a high-tech. Vo vašej obývačke sa môžu skvele dopĺňať vintage fotky v starožitných rámoch či staré mapy, ktoré ste našli na povale na chalupe, s ultramodernými grafikami, kovovými nástennými hodinami a lampou, ktorá je ako vystrihnutá z filmového štúdia. Výrazným interiérovým prvkom môže byť aj vintage zrkadlo. Ak sa nechcete doma cítiť ako vo výrobnej hale, zútulnite si vašu industriálnu obývačku vankúšmi na pohovke, kobercami a izbovými rastlinami.

 

  

Handmade kvalita

Mnohí priaznivci priemyselného štýlu nedajú dopustiť na umelecké predmety od miestnych maliarov, sochárov, kováčov či tesárov. Handmade umelecké (alebo aj úžitkové) predmety zo starých súčiastok strojov alebo abstraktné moderné obrazy sú originálnym doplnkom industriálnej obývačky.

 

6

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký nábytok by sa najlepšie hodil do vašej obývačky, zariadenej v industriálnom štýle? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.