Ako vybrať štýlové osvetlenie do spálne

Spálňa je izba, v ktorej má vládnuť pokojná a intímna atmosféra. Je dôležité, aby ste tomu prispôsobili osvetlenie v tejto miestnosti – práve vhodne zvolené svietidlá sú totiž kľúčovým nástrojom k vytvoreniu tej pravej večernej (a následne i rannej) pohody. Zvoľte si kvalitné a štýlové svietidlá, ktoré dotvoria jednotlivé zóny v spálni. Ak zariaďujete viacúčelovú miestnosť so spacím kútom, napríklad garsónku, nezabudnite vyčleniť nočnú oddychovú zónu aj s pomocou osvetlenia.

 

Primárne osvetlenie spálne – stropné svietidlo

Ak chcete, aby vaša spálňa nepôsobila ako továrenská hala, ale naopak, ako príjemná miestnosť plná domácej pohody a útulný priestor pre zdravý spánok, zvoľte si tlmené stropné svietidlo s tienidlom a teplým žltým svetlom. Vhodné sú papierové, plastové aj textilné tienidlá

 

Ak máte radi extravagantný štýl, vhodným osvetlením do spálne je aj menší luster. Stropné svietidlo by malo rovnomerne vrhať jemné, rozptýlené svetlo do celej miestnosti.

2

Svetlo na čítanie

Radi si pred spaním čítate, aby ste sa upokojili a dopriali si kvalitnejší spánok? Ak sa čítaniu venujete v posteli alebo máte v spálni zriadený špeciálny kútik na čítane, v ktorom máte obľúbené relaxačné kreslo s podnožkou, ako doplnkové osvetlenie najlepšie využijete voľne stojacu lampu. Výhodou je, ak má funkciu stmievania, vďaka ktorej si môžete prispôsobiť intenzitu osvetlenia tak, ako práve potrebujete.

3

Osvetlenie na nočný stolík

Neoddeliteľnou súčasťou spálne sú nočné stolíky. Umiestnite na ne štýlovo a farebne zladené malé lampičky, ktoré vám umožnia čítať si v noci pri tlmenom osvetlení. Alternatívou k bežným lampám na nočný stolík sú nočné nástenné svietidlá, ktoré patria na stenu z každej strany po bokoch postele. 

4 

Ambientné osvetlenie do spálne na dotvorenie atmosféry

Okrem klasických stojacich lámp s tienidlami alebo originálnych hybridných lámp môžete svoju spálňu oživiť aj ďalšími druhmi osvetlenia. Intímnu atmosféru posilnia napríklad originálne lávové lampy, ktoré sú dostupné v mnohých farbách. Svetelné reťaze vedia v spálni dotvoriť romantickú atmosféru, rovnako ako svetlo voňavých sviečok z včelieho vosku (nezabudnite ich umiestniť na nehorľavú podložku skôr, než ich zapálite).  

5 

Osvetlenie nábytku v spálni

Ak máte v spálni veľkú šatníkovú skriňu, určite využijete extra osvetlenie vo chvíľach, keď z nej budete skoro ráno chcieť vyloviť kus oblečenia, ktorý práve hľadáte. Ideálnym riešením pre vás je skriňa so zabudovaným LED osvetlením, ktorá vám zjednoduší vašu rannú rutinu. 

 

Osvetlenie políc s pomocou LED pásov sa využíva najmä v rámci sektorového nábytku v obývačke, no farebné svetelné pásy dokážu spestriť aj osvetlenie v spálni. 

 

Ak máte v spálni toaletný stolík a zvyknete sa pri ňom líčiť v čase, keď nemáte k dispozícii prirodzené svetlo, je vhodné zainvestovať do kvalitného osvetlenie – ideálne v podobe dvoch menších nástenných lámp alebo série žiaroviek, ktoré sú umiestnené po obvode zrkadla.

6

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aké svietidlá by sa najviac hodili do vašej spálne a vytvorili v nej atmosféru pokoja? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.