Pracovný kút v malom byte na 6 štýlov – šikovné nápady

Ak chcete efektívne pracovať doma, potrebujete dobrú motiváciu a pokojné, príjemne zariadené prostredie, ktoré vás bude vo vašom zámere podporovať. Ak nedisponujete samostatnou domácou pracovňou, nemusíte smútiť – na sústredenú prácu z domu vám postačí aj pracovný kút s písacím stolom. Prinášame vám šesť inšpirácií.

  

1.Písací stolík s poličkou nezaberie viac miesta ako kreslo na čítanie

Chcete si vytvoriť pracovný kútik v spálni alebo obývačke či v predsieni, kde nie je veľa miesta nazvyš? V takom prípade určite oceníte písací stolík s úložným priestorom, ktorý je určený na umiestnenie k stene. Stolík s poličkou a zásuvkami vám umožní schovať všetko, čo nemusíte mať na očiach, vďaka čomu sa ľahšie sústredíte na svoju prácu.

 

2 

2. Rohový stôl vám pomôže vyťažiť z priestoru maximum

Rohové písacie stoly sú ideálne na vyplnenie kútov pri okne, kde je najlepší prístup k prirodzenému dennému svetlu. Farebný rohový písací stolík s úložným priestorom sa skvele hodí na domáci pracovný kút. Ako doplnkový úložný priestor môžete využiť napríklad farebne zladený regál s priestrannými policami.

 

3  

3. Skladací stolík využijete len vtedy, keď ho budete potrebovať

Ak obľubujete multifunkčný nábytok a práci z domova sa nevenujete každý deň, vhodnou alternatívou je pre vás skladací písací stôl, ktorý sa skladá zo sklápacej dosky a pevnej základne s kolieskami. Vďaka premyslenému kompaktnému dizajnu môžete stôl v prípade potreby kedykoľvek jednoducho zložiť a presunúť.

 

4 

4. Barový stolík je ideálny na prácu postojačky

Ak doma pracujete s notebookom, môžete byť v rámci vášho bytu viac mobilní a vytvoriť si viacero „pracovísk“, ktoré budete podľa potreby striedať. Populárnym spôsobom práce s notebookom je standing desk, teda stôl, pri ktorom pracujete postojačky. Je vhodné striedať ho s klasickou pracovnou polohou, kde sedíte pri stole na stoličke či na fitlopte. Ako vhodný stôl na standing desk vám výborne poslúži barový stôl s doskou klasického štvorcového tvaru alebo výškovo nastaviteľný okrúhly barový stolík.

 

5  

5. Jednoduchý stolík s čistým dizajnom vám pomôže sústrediť sa na prácu

Ak patríte medzi ľudí, ktorí ťažko udržia pozornosť na dlhší čas, môžete si pomôcť napríklad aj tak, že „zjednodušíte“ prostredie, v ktorom pracujete. Vyberte si pracovný stôl s čo najjednoduchším dizajnom a v nevtieravej farbe. Minimalistický stôl so zaoblenými rohmi, v univerzálnej a nadčasovej bielej farbe, skrášli akúkoľvek miestnosť a zároveň poskytne dostatok miesta pre váš počítač. Sivo-biely stolík so zásuvkami alebo jednoduchý sivý písací stolík ľahko skombinujete s nábytkom v akejkoľvek farebnej palete. 

 

6  

6. Úzky pracovný stolík k notebooku sa zmestí aj na balkón

Pre prácu s notebookom postačí menší priestor, než pre klasický desktopový PC s doplnkami (tlačiareň, reproduktory, atď.) – svoj pracovný kútik si môžete zriadiť aj v menšom priestore, napríklad na chodbe či na zasklenom balkóne. Zaujímavým riešením je napríklad dizajnový písací stolík v štýle retro či trojfarebný písací stolík, ktorý možno neskôr využiť aj ako príručný či kozmetický stolík. Úzky písací stolík so zásuvkami je skvelým riešením v prípade, že nemáte dostatok úložného priestoru v regáloch alebo na nástenných poličkách

 

7  

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš domáci pracovný kútik? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.