Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Praktická domáca pracovňa – tipy na zvýšenie produktivity

Ak chcete pracovať z domu, je dôležité, aby ste tak činili v prostredí, ktoré vás zbytočne nerozptyľuje. Domáca pracovňa môže veľmi výrazne zvýšiť vašu produktivitu – ak si vašu kanceláriu alebo pracovný kút zariadite praktickým nábytkom, ktorý bude vaším spojencom.

 

Vďaka princípu čistého stola sa lepšie sústredíte na prácu

Princíp čistého stola znamená, že na stole máte len predmety, ktoré nevyhnutne potrebujete pri práci – napríklad počítač, myš a telefón. Povolený je aj hrnček či pohár s nápojom. Nezaprataný písací stôl znamená menej rozptyľujúcich podnetov pre vašu myseľ, vďaka čomu sa okamžite zlepší vaša koncentrácia. 

 

Čo však v prípade, že potrebujete mať poruke svoje poznámky, papiere v zakladačoch a podobne? Písací stôl s úložným priestorom pod doskou či písací stolík s poličkami a zásuvkami vám umožnia mať všetko dôležité na dosah ruky.

 

 2

Pracovný priestor oddelený od oddychovej zóny vám pomôže udržať pozornosť

Striedanie práce a odpočinku je základom pre kvalitný „home office“. Čo však v prípade, že nemáte na domácu pracovňu vyhradenú osobitnú miestnosť? 

 

Ak máte pracovný kút v obývačke alebo v spálni, skúste ho aspoň symbolicky oddeliť od zvyšku priestoru. Môžete napríklad umiestniť pracovný stôl k oknu tak, aby ste počas práce mali výhľad von alebo do steny a nie do stredu miestnosti, po ktorej sa môžu premávať členovia vašej domácnosti. Pracovný kútik môžete tiež opticky oddeliť s pomocou regálu, do ktorého môžete umiestniť rastliny v kvetináčoch a knihy. Na rozdelenie priestoru na zóny v rámci jednej izby môže poslúžiť aj skriňa či jednoduchý paraván.

 

3  

Na kvalitnej kancelárskej stoličke vás nebude bolieť chrbát

Každý, kto má sedavé zamestnanie a trávi veľa času pri počítači vie, že kancelárska stolička by mala byť čo najpohodlnejšia. Nešetrite na sebe a doprajte si luxus v podobe anatomickej stoličky z praktického priedušného materiálu. Pri výbere myslite na to, aby vaša pohodlná kancelárska stolička mala nielen kolieska, nastaviteľnú výšku a lakťové opierky, ale aj opierku hlavy pre maximálny komfort. 

 

4 

Premyslený pracovný režim podporí vašu produktivitu

Vytvorte si pracovnú rutinu podľa toho, kedy bývate najproduktívnejší – je to ráno, doobeda, popoludní alebo večer? Nenúťte sa zbytočne do toho, čo vám nie je prirodzené. Do vášho pracovného režimu nezabudnite zahrnúť čas na regeneráciu. 

 

Oddychovať môžete napríklad v pohodlnom relaxačnom kresle, s knihou v ruke na pôvabnom visiacom kresle či pri pozeraní televízie zo sedacieho vaku. Ak máte domácu pracovňu ako samostatnú izbu, vyhraďte si v nej priestor na malú relaxačnú zónu. Radi počúvate hudbu? Nezabudnite na kvalitné reproduktory alebo slúchadlá. 

 

5  

K pohodovej práci prispejú užitočné doplnky

Niektoré doplnky jednoducho patria do pracovne – napríklad praktická stolová lampa, ktorá vám svojou výraznou farbou spestrí písací stôl. Medzi obľúbené praktické doplnky do domácej kancelárie patria tabule, na ktoré sa dá písať kriedou alebo fixkou, korkové nástenky, ale aj menej tradičné dizajnové kúsky, napríklad polička netradičného tvaru (vhodná na umiestnenie izbových rastlín) či originálny vešiak na stenu.

 

6 

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu domácu pracovňu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.