Sklápacia posteľ zázračne zväčší izbu na vašej chate či chalupe – inšpirujte sa

Zariaďujete chatu či chalupu a rozmýšľate, ako si tam vytvoriť príjemné miesto na spanie a zároveň ušetriť priestor, ktorého nemáte nazvyš? Sklápacie postele sú moderným riešením do interiérov, v ktorých potrebujete skĺbiť dokopy niekoľko funkcií – sú preto ako stvorené pre využitie v garsónkach, jednoizbových bytoch, ale aj na chate či na chalupe. Vo vašej víkendovej obývačke môžete mať priestrannú spoločenskú miestnosť a zároveň útulnú spálňu. Stačí, ak vašu posteľ cez deň sklopíte a bude na nerozoznanie od bežnej skrine či veľkej komody.

 

Sklápacia posteľ v drevenom dizajne nevyčnieva z radu

Chaty a chalupy bývajú často zariadené v útulnom vidieckom alebo „hygge“ škandinávskom štýle, ku ktorému neodmysliteľne patrí drevo – drevené podlahy, obklady stien, trámy pod stropom i nábytok z masívneho dreva alebo jeho imitácie. Ani vaša posteľ sa nemusí vizuálne vymykať tomuto štýlu. Sklápacia manželská posteľ v drevenom dizajne výborne pasuje do interiéru, v ktorom prevládajú drevené prvky. Aj vnútro tejto postele je vyhotovené v drevenom vzhľade, vďaka čomu pôsobí veľmi harmonicky a prirodzene.

 

2  

Biela sklápacia posteľ vizuálne zväčší priestor

Klasická biela sklápacia posteľ s vysokým leskom je vhodná do interiérov, ktoré kombinujú vidiecky štýl s modernými prvkami a naviac potrebujú trochu presvetliť. Jej výhodou je aj to, že ju môžete ľahko kombinovať s nábytkom v iných farbách. Ak chcete bielej posteli pridať útulný domácky look, stavte na pestrú posteľnú bielizeň a vankúše. 

 

Tip: Ku sklápacej posteli si môžete vybrať ľubovoľný matrac s maximálnou hrúbkou 18 cm. Odporúčame vám zainvestovať do kvalitného matraca takého typu, s ktorým máte dobrú skúsenosť z domu, a ktorý vám počas víkendov a dovoleniek na chate či chalupe zabezpečí bezproblémový spánok.

 

3 

Jednolôžkové sklápacie postele pre deti aj pre návštevy

Do detských izieb sú ako stvorené jednolôžkové sklápacie postele, vďaka ktorým budú mať vaše ratolesti vo svojej izbičke extra priestor na hranie a na cvičenie. Deti a tínedžeri milujú sklápacie postele, kde si ráno nemusia úhľadne ustielať posteľ alebo schovávať periny do perináku – stačí ak sklopia lôžko a je upratané. Ovládanie sklápacieho mechanizmu postele je veľmi jednoduché a staršie deti ho bez problémov zvládnu samé.

 

Sklápacia posteľ s úložným priestorom nad lôžkovou časťou je ideálna do veľmi malých izieb, kde dokáže čiastočne nahradiť skriňu. Kombinácia otvorených políc a poličiek s dvierkami je ako stvorená na umiestnenie kníh a spoločenských hier, oblečenia a doplnkov. 

 

Sklápaciu posteľ v detskej či hosťovskej izbe, ale aj v obývačke môžete efektívne skombinovať aj s rozkladacou posteľou – pohovkou, ktorá je vhodná na každodenné spanie a tiež disponuje praktickým výsuvným lôžkom.

 

Tip.: Do voľného priestranstva, ktoré vám vznikne po sklopení postele, umiestnite veľký koberec, na ktorom sa vaše deti budú môcť hrať.

 

4

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, akú sklápaciu posteľ si máte vybrať na vašu chatu či chalupu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.