Spálňa v zimných farbách, kde sa vyspíte doružova

Zima nepatrí medzi najfarebnejšie ročné obdobia. Výrazné odtiene oranžovej a žltej, ktoré nám spestrovali jesenné dni, vystriedala hnedá farba odhalenej zeme a stromov a biely sneh. Zima je čas, keď príroda po celom roku odpočíva a zahaľuje sa do decentnejších farebných tónov. To jej však neuberá na kráse, práve naopak. Zimné mesiace sú obdobím, keď by sme si aj my mali dopriať viac odpočinku – napríklad v spálni, ktorá je zariadená nábytkom v tlmených zimných farbách. Poradíme vám, ako si vo vašej spálni vytvoríte ideálne podmienky na trávenie dlhých zimných večerov a nocí.

  

Minimalistická a čistá spálňa

Ak pri zariaďovaní interiérov uprednostňujete elegantný a jednoduchý štýl, stredobodom vašej spálne môže byť napríklad dizajnová posteľ s nočnými stolíkmi, ktorá skvele vynikne v minimalistickej spálni. Výborne ju doplní jednoduchá šatníková skriňa bielej alebo sivej farby, prípadne so zrkadlom alebo kovovými prvkami. Ak si chcete zjednodušiť výber nábytku do spálne, sektorová spálňová zostava v nadčasovej bielej farbe bude pre vás ideálnym riešením. Aby však miestnosť nepôsobila príliš stroho, dajte si záležať na výbere doplnkov – či už to budú obrazy alebo plagáty na stenách, sošky, suveníry z ciest, vázy alebo iné umelecké predmety – mali by odrážať váš osobný vkus a pri pohľade na ne by ste sa mali cítiť príjemne.

 

2  

Romantická spálňa ako z cukru

Prechádzka zasneženým lesom je snom všetkých romantikov, ktorí milujú poriadnu bielu zimu. Ak patríte medzi nich, možno práve vás osloví biela spálňová zostava z masívneho dreva, v oku lahodiacom provensálskom štýle. Vašu romantickú dušu poteší aj biela kovaná posteľ, ktorá pôsobí veľmi vzdušne a je nenáročná na údržbu, či elegantne zdobená biela manželská posteľ v klasickom štýle. Zimnú romantiku doplnia ľahké biele záclony, posteľná bielizeň s jemným vzorom a množstvo mäkkých vankúšov na posteli.

 

3  

 

Útulná spálňa s čalúneným nábytkom

K útulnej spálni neodmysliteľne patria textílie. Ak nepatríte medzi alergikov, čalúnená posteľ bude pre vás tým pravým základným kusom spálňového nábytku. Súčasťou vašej spálne však môžu byť aj ďalšie čalúnené kúsky – napríklad pohodlné kreslo na čítanie, čalúnená taburetka na vykladanie nôh či dokonca originálna vychytávka, čalúnená komoda so zrkadlom. 

 

4  

Domáca pohoda v škandinávskom štýle

Severania vedia o dlhých zimách svoje. Snažia sa preto vniesť do interiérov čo najviac svetla a optimizmu, a to najmä pomocou svetlého nábytku a doplnkov. Nábytok však nutne nemusí byť biely či krémový. Veľmi svetlý nábytok považujú mnohí ľudia za nepraktický, pretože na ňom najlepšie vyniknú nečistoty. Medzi prípustné „zimné“ farby patrí aj modrá, sivá či svetloružová. Pohodlná manželská posteľ v decentnej svetlosivej farbe vyzerá pekne a nevtieravo s farebne zladenými interiérovými prvkami ako sú kreslá, taburetky a koberce. Nezabudnite dať priestor aj izbovým rastlinám, ktoré spoľahlivo oživia vašu miestnosť. Do škandinávskeho štýlu krásne zapadne aj nábytok zo svetlého prírodného masívneho dreva, napríklad praktická a nadčasová skriňa z borovicového dreva

 

5   

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, akým nábytkom by ste si mali zariadiť vašu spálňu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.