Sviatočná obývačka s vianočným stromčekom a bez neho: 4 inšpirácie

Vianočnú výzdobu si zvyčajne spájame s vianočným stromčekom, množstvom svetielok a všemožných ozdôb, ktoré dodávajú našej domácnosti osobité, sviatočné čaro. Duch Vianoc však nemusí byť nutne spojený s konkrétnym typom výzdoby. Čoraz viac rodín sa rozhoduje pre Vianoce s alternatívnym typom stromčeka alebo nahrádza stromček iným typom dekorácií. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, vďaka ktorým si môžete doma vyčarovať tú pravú vianočnú pohodu, podľa vlastného gusta.

   

1. Zaobstarajte si tento rok stromček v kvetináči

Obľúbeným ekologickým riešením je stromček zasadený v kvetináči, ktorý po Vianociach skončí vo vašej vlastnej záhradke, prípadne v komunitnej záhrade na vašom sídlisku. Prispejete tak ku zelenšiemu životnému prostrediu vo vašom bezprostrednom okolí a zároveň uľavíte vášmu svedomiu tým, že nebudete zbytočne produkovať odpad. Váš vianočný stromček môže byť veľký a košatý ako ten tradičný, ale aj menší – taký, aby sa zmestil na príručný stolík. Môžete si tiež zaobstarať originálny vianočný bonsaj, malý ihličnan v kvetináči, ktorý vám bude doma robiť radosť po celý rok.

 

2  

2. Vyzdobte si namiesto stromčeka obývaciu stenu

Plánujete na Vianoce cestovať za rodinou a nechcete mať doma stromček, no aj tak by ste uvítali nejaké vianočné spestrenie vo vašej obývačke? Sektorová obývacia stena môže byť ideálnym miestom pre alternatívnu vianočnú výzdobu – v obývačke ju máte stále pred očami a poskytuje dostatok priestoru pre rôzne typy dekorácií. Obývacie steny sú ako stvorené na vystavenie adventných vencov, sviečok v svietnikoch z nehorľavých materiálov či kytíc z halúzok ihličnanov, umiestnených vo veľkých vázach. Pridajte k tomu vianočné girlandy s osvetlením a pohľad na vašu obývaciu stenu bude neodolateľný. 

 

3   

3. Oblečte vaše vianočné posedenie do nových farieb

Vianočnú atmosféru prinesie do vašej obývačky aj zmena textílií. Oblečte vankúše z vašej čalúnenej sedačky do pestrých vianočných obliečok a pridajte k tomu teplú, huňatú vianočnú deku, pod ktorou sa budú skvele pozerať rozprávky so šálkou voňavého čaju. Konferenčný stolík vyzdobte sviatočným obrusom alebo prestieraním vo vianočných farbách. S farbami vášho vianočného posedenia by mali byť zladené aj ďalšie detaily vašej výzdoby – farba sviečok na adventnom venci, farba vianočných servítok, atď.  

 

4   

4. Vytvorte si v obývačke rozprávkové osvetlenie

O tom, ako útulne pôsobí miestnosť, do veľkej miery rozhoduje to, ako efektívne je v nej využité osvetlenie. Vianočnú atmosféru si zvykneme spájať s plamienkami sviečok a pestrými svetielkami z farebných svetelných reťazí, ktoré žiaria na našom vianočnom stromčeku. K výnimočnému osvetleniu môžeme prispieť nielen voľbou stropného svietidla, ale aj výberom nábytku so zabudovaným LED osvetlením, ktorým môže byť napríklad obývacia stena, nástenná polica, TV stolík alebo vitrína. K náladovému osvetleniu prispeje aj netradičná farebná stolová lampa či zaujímavá nástenná lampa so zvieracím motívom.

 

5   

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér vo vianočnom duchu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.