Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Takto hravo zladíte manželskú posteľ s nábytkom do spálne


Pri zariaďovaní spálne je hlavným kusom nábytku manželská posteľ – jej výberu sa zvyčajne venuje najviac pozornosti. Čo však zvyšný nábytok? Poradíme vám ako zladiť posteľ so šatníkovými skriňami, komodami a ďalšími kusmi nábytku v spálni tak, aby k sebe čo najlepšie pasovali.

Čalúnené manželské postele

Manželské postele s čalúnením z látky alebo ekokože patria medzi veľmi obľúbené typy postelí. Textilný poťah pôsobí veľmi útulne a prispieva k pohodovej atmosfére v spálni. Posteľ s čalúnením z ekokože dodá vašej spálni moderný a luxusný look. Pri kombinovaní nábytku sa riaďte konkrétnymi vlastnosťami vašej postele. Biela alebo čierna čalúnená posteľ je vhodná na kombinovanie s nábytkom v kontrastnej farbe, odvážnejší si môžu trúfnuť i na výraznejší farebný nábytok, napríklad v podobe dizajnového relaxačného kresla. Čalúnená posteľ výraznej farby si vyžaduje neutrálnejšie odtiene zvyšného nábytku – bielu, sivú, hnedú, béžovú farbu. Posteľ s výrazným látkovým čalúnením je možné pôsobivo zladiť s nábytkom z tmavého masívneho dreva.

Tip: Čalúnená posteľ vynikne aj s originálnou čalúnenou komodou a čalúnenými nočnými stolíkmi.

2

Manželské postele z dreva

Posteľ z masívneho dreva je spravidla veľkou investíciou, ktorá určuje štýl, v ktorom bude zariadený zvyšok izby. Najvhodnejším materiálom pre ďalší nábytok, ktorý sa bude v spálni nachádzať, je masívne drevo. Pri zariaďovaní izby dreveným nábytkom si však dajte pozor na to, aby jednotlivé typy dreva spolu ladili – v ideálnom prípade by malo ísť o rovnaký typ dreva a jeho povrchovej úpravy. Drevená posteľ by mala farbou aj štýlom ladiť so šatníkovou skriňou, ktorá môže byť obohatená o zrkadlo, ale aj s komodou, toaletným stolíkom, nočnými stolíkmi a ďalšími interiérovými prvkami z dreva.

Tip: Doplňte vašu spálňu s dreveným nábytkom taburetkou alebo lavičkou s čalúnením, ktorá vám poskytne aj extra úložný priestor.

3

Kovové manželské postele

Manželské postele z kovu bývajú často voľbou milovníkov romantického štýlu. Jemne a vzdušne pôsobiaca kovová posteľ bude najlepšie ladiť s nočnými stolíkmi podobného typu, ktoré môžu byť vyrobené z kovu a skla. Biele kovové postele si dobre rozumejú s nábytkom v bielej farbe a s pastelovými doplnkami v podobe kobercov, závesov a dekorácií. Romantickú spálňu ozvláštni aj originálna polička na knihy a rôzne drobnosti či pôvabný kozmetický stolík so zrkadlom. Posteľ s čiernym kovovým rámom vhodne doplní aj nábytok z dreva, napríklad praktická drevená komoda či drevená šatníková skriňa.

4

Sklápacie manželské postele

Populárnym riešením do menších spální alebo jednoizbových bytov či garsoniek je sklápacia manželská posteľ, ktorá je cez deň schovaná v decentnom korpuse, ktorý pripomína klasickú šatníkovú skriňu. Sklápacie postele bývajú často využívané v bytoch ladených do minimalistického štýlu, kde je vhodné kombinovať ich s podobne minimalistickým nábytkom, napríklad s jednoduchou dvojfarebnou komodou. Ak chcete, aby vaša miestnosť pôsobila ešte vzdušnejšie, vyberte si do nej ľahko prenosný sedací nábytok, ako sú napríklad čalúnené taburetky, ratanové kreslá či sedacie vaky.

5

Tip na záver: sektorové spálne

Ak si chcete ušetriť čas a rozhodovanie, môžete si zjednodušiť výber nábytku do spálne tak, že siahnete po hotovom riešení – sektorové spálne ponúkajú zladené zostavy nábytku, v ktorých sa nemusíte báť, že by sa jednotlivé interiérové prvky spolu „bili“. Vašou úlohou bude už len povyberať si vhodné doplnky.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zladiť manželskú posteľ s ďalším nábytkom vo vašej spálni? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.