Takto pripravíte vašim deťom izbu na nový školský rok v 5 krokoch

Nový školský rok pomaly, ale isto klope na dvere, a je čas nachystať vaše ratolesti na pohodový nástup do školy. Vaše deti sa určite potešia, ak ich na začiatku školského roka bude v izbe čakať nejaké prekvapenie v podobe nového nábytku alebo doplnkov. Výber nábytku by mal zodpovedať veku a potrebám dieťaťa. Starší školáci a tínedžeri sa radi zúčastnia na dizajnovaní svojej detskej alebo študentskej izby. My vám poradíme, ako môžete detskú izbu pripraviť na nový školský rok v piatich jednoduchých krokoch.


1. Vytvorte miesto pre ideálny písací stôl

Ak máte doma prváčika, zainvestujte do detského písacieho stola, ktorý je primeraný výške dieťaťa. Detský písací stolík by mal byť vyrobený z trvácnych materiálov a poskytovať dostatok úložného priestoru. Žiaci prvého stupňa ocenia v izbe aj doplnkový detský stolík, umiestnený do priestoru, pri ktorom môžu sedieť na koberci a kresliť si alebo sa hrať. Stredoškolákom výborne poslúži veľký, „dospelácky“ písací stôl, na ktorý sa im zmestí aj počítač s tlačiarňou. K písaciemu stolu neodmysliteľne patrí výškovo nastaviteľná detská stolička.

2

2. Darujte vašim školákom extra úložný priestor

S každým novým školským rokom pribúdajú učebnice aj zošity, často i nové školské pomôcky, ktoré potrebujú svoje miesto. Potešte vašich školákov originálnym nábytkom, ktorý zväčší ich úložný priestor. Môže to byť nadstavec nad písací stôl, nástenná polica s hravým dizajnom či nevšedný regál v tvare domu. Na úložný priestor môžete myslieť aj pri výbere detskej postele – mnohé z nich sú vybavené výsuvnými zásuvkami či bočnými poličkami, ktoré ešte viac rozšíria úložné možnosti pre vaše deti.

3

3. Pridajte do detskej izby ďalšie zóny osvetlenia

Ak má vaše dieťa izbu vybavenú len klasickým stropným svietidlom a stolovým svietidlom na detskom písacom stole, určite ho potešíte, ak mu v izbe vytvoríte ďalšie možnosti osvetlenia a zaobstaráte mu napríklad stojacu lampu, ktorá vyzerá ako z filmového štúdia, jednoduchú lampu na čítanie do relaxačného kútika alebo rôznofarebné náladové lampy, ktoré v izbe vytvoria čarovnú atmosféru. Elektrické sviečky či svetelné reťaze sú výborným doplnkom k posteli aj nad písací stôl. Skvelým svietivým prvkom do detskej izby je aj originálne LED zrkadlo, ktoré môže byť zavesené napríklad nad kozmetickým stolíkom pre mladú slečnu.

4

4. Zjednodušte si ranné chystanie sa do školy

Ak ráno odprevádzate vaše ratolesti do školy, určite vám záleží na tom, aby ranné chystanie sa do školy išlo ako po masle. Môžete k tomu prispieť napríklad aj tak, že naučíte vaše deti, aby si nachystali oblečenie na ďalší deň na praktický nástenný vešiak. Zaujímavý vešiak v tvare stromu či vtipný vešiak v tvare linky metra zaručene spestrí detskú izbu.

5

5. Vylepšite relaxačnú zónu hravými doplnkami

A napokon, nie je všetko len o usilovnom štúdiu – ak chcete, aby vaše deti mali pekné spomienky na detstvo, ktoré nepochádzajú iba z obdobia prázdnin, nechajte im dosť priestoru aj na odpočinok a hru. V detskej izbe by nemala chýbať relaxačná zóna. Môžete ju vylepšiť doplnkami, ktoré urobia vašim deťom radosť – napríklad zaujímavým farebným kobercom, taburetkou v tvare zvieratka alebo moderným, ľahko tvarovateľným sedacím vakom.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť detskú izbičku pre vaše ratolesti? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.