Takto si doma vytvoríte vianočnú atmosféru, ktorá očarí aj vašich hostí

Vianočný čas je magickým obdobím roka, ktoré si najlepšie vychutnáte v spoločnosti vašej rodiny a priateľov. Priestor obývačky, jedálne a kuchyne dostáva v tomto čase najviac zabrať – práve tieto izby sa totiž počas Vianoc a Silvestra stávajú centrom diania, hodovania, zábavy a vytvárania veselých spomienok. Poradíme vám ako si môžete doma vyčarovať prostredie, v ktorom sa budete počas sviatočných dní cítiť príjemne vy aj vaše návštevy.


Pripravte jedáleň na rodinnú hostinu

Bohato prestretý štedrovečerný stôl nesmie na Vianoce chýbať. V tomto čase určite oceníte rozkladacie stoly, ku ktorým môžete pohodlne usadiť viac osôb. Praktickou pomocou sú v tomto prípade stohovateľné stoličky, ktoré vám v čase, keď sa nevyužívajú, nezaberú veľa miesta. Nezabudnite na dôležitú súčasť vianočných osláv – na jedinečnú a kreatívnu výzdobu stola. Do jej vytvárania môžete zapojiť celú rodinu. Váš jedálenský set môže zdobiť napríklad vlastnoručne vyrobený adventný veniec, vianočná kytica či svietniky s vianočnými sviečkami.

2

Vytvorte si v obývačke dokonalé zázemie pre relax

Okrem tradičného stolovania s rybou a zemiakovým šalátom k Vianociam rozhodne patrí aj posedenie v obývačke s kávičkou, čajom, koláčikmi a hudbou alebo dobrým vianočným filmom. Leňošenie na sedačke si môžete vylepšiť vianočnými obliečkami na dekoračné vankúše a huňatými dekami. Rovnakým spôsobom si môžete spríjemniť aj sedenie na pohodlnom kresle. Čím viac ľudí sa zíde v obývačke, tým viac oceníte doplnkové sedenie, napríklad v podobe praktických taburetiek, ale aj dostatok priestoru na stole – viacdielny konferenčný stolík vám pomôže pri servírovaní vianočných dobrôt.

3

Využite šikovných pomocníkov na servírovanie jedla

Vianočné koláčiky, sušienky, ovocie, čaj, káva a iné nápoje patria k správnej vianočnej či silvestrovskej párty a môže sa stať, že sa nezmestia na jeden konferenčný stolík. Okrem rozkladacích a viacdielnych konferenčných stolíkov však môžete na servírovanie jedla kreatívne využiť aj iné druhy nábytku – napríklad príručný stolík, ktorý je vhodný aj na vianočné dekorácie, prípadne klasickú obývačkovú komodu alebo regál (ktorý nie je príliš vysoký). Výborným riešením je aj šikovný malý a ľahko prenosný kovový stolík, ktorý môžete využívať na rôzne účely po celý rok, v interiéri aj v exteriéri.

4

Nezabudnite na vianočné svetielka

Vianočné dni sú časom, keď bežné svietidlá v dome či byte dostávajú posily v podobe mnohorakých vianočných svetielok. Nemusia to byť len klasické žlté, biele alebo pestrofarebné svetelné reťaze na stromčeku. Vianočné osvetlenie si môžete spestriť aj výraznými farebnými lampami, sviečkami z včelieho vosku, ktoré vám nádherne prevoňajú izbu, originálnymi lávovými lampami či jednofarebnými svetelnými reťazami, ktoré môžu zdobiť jednotlivé kusy nábytku či nástenné police.

Tip: Vytvorte si zaujímavé vianočné svietidlo zo svetelnej reťaze, ktorú umiestnite do sklenenej nádoby – misy, veľkého zaváracieho pohára či fľaše alebo starého akvária v tvare gule.

5

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér moderným a štýlovým nábytkom? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.