Takto si zariadite obývačku v štýle art deco

Art deco štýl je elegantný a jemne okázalý a krásne vynikne v starších bytoch aj v moderných novostavbách. Vyznačuje sa zmyslom pre symetriu, štýlovými dekoráciami, geometrickými vzormi a rafinovaným kontrastom ladných kriviek a rovných línií. V art deco interiéroch nájdeme extravagantné tapety, štýlové koberce, elegantné lustre, luxusný dizajnový nábytok, originálne a hodnotné starožitné predmety, obrazy a vintage doplnky. Dôraz sa pritom kladie na kvalitné materiály a vypracovanie.

 

Obývačka, v ktorej nechýba umenie

Obývačku v štýle art deco môžete jednoducho zariadiť sektorovým nábytkom z masívneho dreva v elegantnom, mierne zaoblenom dizajne. Nesmú v nej však chýbať umelecké predmety, ktoré odrážajú váš vkus. Sošky, vintage hodiny či porcelán môžete vystaviť napríklad v kvalitne vypracovanej drevenej vitríne alebo ich môžete umiestniť na štýlovú komodu z masívneho dreva či na modernú komodu s nožičkami a geometrickým vzorom. Na stenu môžete umiestniť obrazy alebo zrkadlo v zaujímavom kovovom alebo drevenom ráme.

 

2 

 

Stolovanie v štýle art deco

Ak radi vítate vo svojej domácnosti návštevy, odporúčame vám investovať do kvalitného jedálenského nábytku. Praktický rozkladací stôl z MDF, keramiky a ocele pôsobí nevšedne a elegantne. Hodia sa k nemu pohodlné čalúnené jedálenské stoličky s opierkami na ruky aj moderné stoličky z dreva, plastu a ekokože. Oválny drevený stôl môžete skombinovať s farebným kobercom a drevenými stoličkami.  

 

3 

 

Art deco posedenie

Ak si chcete zariadiť posedenie v obývačke v štýle art deco, mali by ste siahnuť po čalúnenom nábytku so zaujímavou textúrou. Vhodným riešením je napríklad atypická zamatová pohovka alebo čalúnená pohovka a kreslá výraznej farby v kombinácii s jednoduchým konferenčným stolíkom a dizajnovým svietidlom. Dve rovnaké pohovky oproti sebe v kombinácii s okrúhlym konferenčným stolíkom vytvoria zaujímavý symetrický efekt. Ako konferenčný alebo príručný stolík sa hodí aj multifunkčný stolík s odnímateľnou táckou v glamour štýle.

 

4  

 

Dizajnové kúsky

Arte deco štýl praje dizajnovému nábytku a výrazným solitérom, ktoré spestria vašu obývačku a dodajú jej jedinečný charakter. Takýmto kusom nábytku môže byť napríklad romantické kreslo ušiak pastelovej farby, ktoré vám v kombinácii s príručným stolíkom poslúži na čítanie alebo na relax. Kávičku alebo čaj si môžete vychutnať napríklad aj na originálnom dizajnovom kresle v tvare kvetu magnólie. Môžete si pritom vyložiť nohy na praktickú čalúnenú taburetku v zamatovom vzhľade.

 

5 

 

Art deco doplnky

Tento štýl sa vyznačuje láskou k nevšedným a okázalým doplnkom, ktoré umocňujú dojem luxusu, avšak nie sú prehnane ornamentálne. Môže to byť zrkadlo v elegantnom ráme, socha, starožitný obraz, váza s čerstvými rezanými kvetmi, ale aj izbová rastlina vo vzorovanom keramickom kvetináči. Pre art deco štýl je typické aj využívanie netradičných svietidiel – často to bývajú jednoduché okrúhle lampy či elegantné visiace svietidlá so sklenými tienidlami, ktoré vytvárajú v interiéri príjemné mäkké osvetlenie teplých odtieňov. 

 

 6

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť váš interiér v štýle art deco? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.