Toaletné stolíky, ktoré ocení každá dáma

Mnohé ženy sa zmierili s tým, že si robia make-up ráno pred zrkadlom v kúpeľni, postojačky a v zhone. Aké príjemné by však bolo vyhradiť si na skrášľovací rituál viac času, sadnúť si k pohodlnému stolčeku z veľkým zrkadlom a poriadne si vychutnať čas, venovaný samej sebe… Práve na tento účel boli vynájdené toaletné stolíky. Tento kus nábytku rozhodne nie je staromódny ani zbytočný. Vášmu interiéru dodá punc luxusu a jeho kúpu rozhodne neoľutujete.

 

Kam patrí toaletný stolík?

 

V prvom rade to závisí od vašich priestorových možností. Toaletný stolík v kúpeľni je praktický, no zďaleka nie každá kúpeľňa poskytuje dostatok priestoru na jeho umiestnenie. A to najmä v prípade, že bývate v malom panelákovom byte. Musíte tiež rátať s určitými obmedzeniami pri výbere – toaletný stolík do kúpeľne musí byť vyrobený z odolného materiálu, ktorý dobre znáša vlhkosť. 

 

Vhodnejším miestom pre moderný toaletný stolík či romantický drevený stolík je spálňa a ideálne umiestnenie je pri okne, aby ste mali dostatok prirodzeného svetla. Kompromisným riešením je priestranná predsieň. 

 

Ak máte dcéru, ktorá sa rada parádi, možno by toaletný stolík uvítala aj ona, vo svojej detskej či študentskej izbe. Zaujímavý toaletný stolík v kombinácii kov + masívne drevo pekne vynikne aj v obývačke či v jedálni, kde môže zároveň plniť funkciu príručného stolíka alebo malej komody.

 

 

Ako vybrať zrkadlo k toaletnému stolíku?

 

Niektoré toaletné stolíky sú dodávané so zabudovaným zrkadlom, iné vám poskytnú voľnú ruku pri výbere. Dôležité je, aby zrkadlo bolo dostatočne veľké (aby ste sa v ňom po sediačky dobre videli minimálne od ramien hore) a aby ladilo so stolíkom. Ak potrebujete viac úložného priestoru, siahnite napríklad po romantickom zrkadle so zásuvkami alebo po zrkadle v provensálskom štýle, ktoré má otvorené poličky. Zrkadlo môže byť umiestnené na stolíku alebo zavesené na stene.

 

3

 

Porazte choas vďaka úložnému priestoru

 

Kozmetika, parfumy, bižutéria, šperky, vlasové doplnky... To všetko si vyžaduje dostatok úložného priestoru. Vyberte si toaletný stolík so zásuvkami a poličkami, do ktorých sa schovajú všetky vaše poklady, aby ste počas úprav zovňajšku mali k dispozícii nezapratanú rovnú plochu. 

 

Aristokratický nádych vášho krásneho stolíka by sa totiž mohol ľahko stratiť, ak by na ňom vládol neporiadok a chaos. Schovajte všetko nadbytočné a radšej si na stolíku nechajte dosť miesta pre vonnú sviečku, kytičku kvetov, zarámovanú fotografiu alebo iný estetický predmet, na ktorý sa budete s radosťou pozerať.

 

Tip: Nezabudnite na pohodlné sedenie – k toaletnému stolíku neodmysliteľne patrí štýlovo zladená stolička alebo taburetka.

 

Osvetlenie toaletného stolíka

 

Pri výbere osvetlenia rozmýšľajte podobne ako pri osvetlení zrkadla v kúpeľni. Potrebujete zdroj rozptýleného svetla, ktoré bude rovnomerne a jemne dopadať na vašu tvár a nebude vytvárať nevzhľadné ostré tiene. Môžu to byť napríklad dve malé nástenné lampy po obidvoch stranách toaletného stolíka alebo „holywoodske“ zrkadlo so zabudovanými LED žiarovkami po okraji, ktoré vyzerá ako zo šatne filmovej hviezdy. „Holywoodsky efekt“ môžete dosiahnuť aj omotaním svetelnej reťaze okolo zrkadla.

 

P.S.: Neviete si vybrať a potrebujete sa poradiť o výbere toaletného stolíka? Ozvite sa nám telefonicky alebo cez náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky. Radi vám pomôžeme.