Vstúpte do nového roka s novou predsieňou

Nový rok je vždy krokom do neznáma. Vykročte doňho šťastnou nohou z novej predsiene, ktorej zariadenie môžete venovať sebe a svojej rodine ako vianočný dar. Praktická, úhľadná a uprataná predsieň vám bude zjednodušovať a spríjemňovať tmavé zimné rána a večer bude vašou vstupnou bránou do domácej oázy pokoja. Poradíme vám, ako vyberať nábytok do predsiene, ktorý bude praktický a zároveň estetický.

   

Nábytok, v ktorom má každá vec svoje miesto

Medzi najlepšie zostavy nábytku do predsiene patria tie, ktoré ponúkajú variabilný priestor – šatníkovú skriňu, háčiky na zavesenie kabátov, lavicu na sedenie aj komodu. Svoje miesto si tu nájdu nielen vaše zvršky, ale aj praktické drobnosti ako sú dáždniky, obuváky či nádoba na kľúče. Výborným riešením je predsieňová zostava so skrinkou na topánky. Skvelým doplnkom do predsiene je príručný stolík výraznej farby, ktorý môžete aj otočiť a použiť ho ako odkladací kontajner (napríklad na dlhé dáždniky). 

 

2  

Originálne vešiaky

Aj v prípade, že vám vyhovuje nábytok, ktorý máte v predsieni práve teraz, si ešte vždy môžete urobiť radosť originálnym predsieňovým doplnkom: napríklad nevšedným vešiakom na stenu. Originálny vešiak v tvare stromu pôsobí zároveň ako výrazný dekoračný prvok. Vešiak s motívom mestskej scenérie oživí modernú predsieň, podobne ako nevšedný bublinkový vešiak. Ak máte radi nekonvenčný dizajn, určite si obľúbite vešiak v tvare mapy metra. Praktickým riešením je i nástenná polica s háčikmi.

 

3  

Praktické a ergonomické riešenie

Pri výbere zostavy nábytku do predsiene je vhodné nezameriavať sa len na príjemný dizajn ale aj na kvalitnú ergonómiu: 

  • Budete mať poruke všetko, čo v predsieni potrebujete? 
  • Majú skrinky jednoduché otváranie? 
  • Ak majú skrinky nožičky alebo sú pripevnené k stene, dá sa pod nimi pohodlne povysávať (týka sa to predovšetkým majiteľov robotických vysávačov)? 

V predsieni tiež oceníte stoličku, na ktorú si môžete sadnúť pri obúvaní a vyzúvaní. Veľmi obľúbeným riešením je aj lavica s vankúšom, ktorá naviac obsahuje úložný priestor. Podobnú funkciu môže plniť aj zaujímavá lavička z masívneho dreva

 

4  

Kreatívne využitie zrkadiel

Ak máte doma malú predsieň, určite ste už skúšali triky, ako ju zväčšiť. Biely nábytok a svetlé podlahové krytiny urobia veľa. Medzi najlepšie spôsoby ako vizuálne zväčšiť malý priestor však patrí využívanie zrkadiel. Botníková skriňa so zrkadlom vám urobí dvojitú službu – schová vaše topánky a opticky zväčší vašu predsieň. Podobným spôsobom vám malý priestor vylepší aj veľké nástenné zrkadlo alebo niekoľko menších zrkadiel na stene, zavesených v rade za sebou.

 

5 

Optimistické osvetlenie

Náladu v interiéri vytvára okrem nábytku aj vhodne zvolené osvetlenie. Do predsiene sú vhodné jednoduchšie závesné svietidlá aj veľké stropné lampy. Mali by byť štýlovo aj farebne zladené s nábytkom. Hlavné osvetlenie môžete doplniť menším nástenným svietidlom alebo zaujímavým osvetlením zrkadla.

 

6  

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu novú predsieň? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.