Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Vyberáme detské stolíky pre škôlkarov a školákov

Nejeden rodič si láme hlavu nad tým, ako múdro vyriešiť otázku detských stolíkov. Už malé deti totiž potrebujú nábytok, ktorý podporí ich manuálnu zručnosť  –  napríklad stolík, ku ktorému si môžu sadnúť a kresliť si alebo sa pri ňom hrať s plastelínou. S pribúdajúcim vekom sa potreby detí menia. Malí školáci potrebujú stôl, pri ktorom si budú písať domáce úlohy, starší žiaci a študenti zvyknú pri prípravách do školy a pri trávení voľného času veľa používať aj počítače a uvítajú PC stolík. Poradíme vám, ako vybrať ten najvhodnejší stolík pre vaše ratolesti.

 

Detské stolíky pre najmenších

Nízky písací stolík pre najmenšie deti by mal byť prístupný zo všetkých strán. Pri takom stolíku si môže dieťa maľovať s vodovkami, hrať sa s kockami, a pod. Stolík môže byť okrúhly, štvorcový alebo môže mať tvar obdĺžnika. Mal by byť zhotovený z dreveného masívu alebo z odolnej MDF alebo DTD dosky. Stolík pre najmenších by mal mať oblé hrany, aby sa vaše dieťatko nezranilo. Pridanou hodnotou stolíka je úložný priestor v podobe poličky alebo zásuvky.

 

Detský písací stolík

Stolíky pre školákov

Pri výbere stolíka pre školáka máme veľa možností. Písací stôl pre školopovinné dieťa by mal byť dostatočne veľký na to, aby sa naň zmestili zošity, knihy, školské pomôcky a neskôr i počítač. Stôl pre školáka by mal zodpovedať výške vášho dieťaťa tak, aby sa pri ňom nehrbilo. Ideálnou možnosťou je výškovo nastaviteľný stolík, ktorý porastie spolu s vaším synom či dcérou a k tomu výškovo nastaviteľná detská stolička

 

Pri výbere materiálov sa zamerajte na kvalitu a trvácnosť. Masívne drevo sa hodí do všetkých štýlov interiéru a môžete ho nalakovať alebo upraviť podľa ľubovôle. Mnohí rodičia preferujú pre svoje deti písacie stoly z laminovanej dosky, ktorá je odolná a jednoduchá na údržbu alebo praktické stolíky z drevenej dyhy. K detskému písaciemu stolíku môžete dokúpiť zladený nadstavec s poličkami. Mnohé deti obľubujú nábytok zladený v jednom štýle a potešia sa sektorovému nábytku. 

 

3 

Stolíky pre študentov

Málokto si dáva na nábytku vo svojej izbičke záležať tak ako tínedžeri. Keď sa detská izba transformuje na študentskú, písací stôl musí držať krok. Mnohí študenti uvítajú písací stolík s úložným priestorom, kde sa im zmestí celá počítačová zostava, aj s reproduktormi, a ešte i skriptá a učebnice. Iní preferujú minimalistické stolíky v strohých farbách, ako je čierna alebo sivá, ktoré doplnia poličkami na stene. Pre študentov, ktorí trávia veľa času pri počítači, je veľmi dôležitá anatomicky tvarovaná kancelárska stolička. 

pc stolík

Sektorový nábytok do detskej izby zjednodušuje rozhodovanie

Ak si chcete uľahčiť prácu s výberom nábytku pre vaše deti, poraďte sa s nimi a zapojte ich do procesu výberu nábytku do ich izby, v ktorej trávia najviac času. V prípade, že budú priania vašich ratolestí príliš divoké, môžete si zjednodušiť výber tým, že prediskutujete možnosti sektorového nábytku a zladíte celú detskú izbu do štýlu, ktorý sa vášmu synovi či dcére najviac páči – môže to byť čokoľvek, jednoduchý biely sektorový nábytok, ku ktorému ľahko doladíte doplnky, decentný sivý nábytok alebo neutrálny nábytok z imitácie dreva.

5

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký stolík vybrať do izby vášho dieťaťa? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.