Vyberáme skrine do detskej izby


Deti rastú veľmi rýchlo a podobne rýchlo rastú aj ich nároky na priestor. Na uskladnenie oblečenia, hračiek, športových a učebných pomôcok je vhodné zvoliť premyslený úložný systém. Je prirodzené, že malé bábätko bude potrebovať o niečo menej úložného priestoru ako dospievajúci žiak strednej školy či vysokoškolský študent. Situácia sa začne trochu komplikovať v prípade, že sa o detskú izbu delí viacero súrodencov. Poradíme vám ako vybrať skrine do detskej izby tak, aby boli vaše ratolesti spokojné.

 

Veľká šatníková skriňa

Každé dieťa, bez ohľadu na vek, využije šatníkovú skriňu, do ktorej sa zmestí veľa oblečenia, ktoré bude zavesené na vešiakoch alebo ležať na poličkách a v zásuvkách. Ideálna detská šatníková skriňa ponúka všetky tri možnosti uskladnenia šatstva. Pri výbere uprednostnite skriňu, ktorá má bezpečné otváranie dverí. Výber skrine prispôsobte aj veku vášho dieťaťa – mladší školáci by mali mať poličky s každodenne využívaným oblečením prispôsobené svojej výške tak, aby na ne dočiahli. Výborným riešením pre staršie deti je veľká šatníková skriňa typu walk-in, ktorá výrazne odľahčí zvyšok detskej izby.

2

Rohová skriňa, do ktorej sa veľa zmestí

Hluchým rohom už dávno odzvonilo – vďaka vhodne zvolenému nábytku môžete využiť ich skrytý potenciál. Rohové skrine sú ideálne do stiesnených priestorov a vy určite oceníte ich premyslený dizajn a priestrannosť. Rohová šatníková skriňa v neutrálnom odtieni hnedej alebo biela detská rohová skriňa pôsobia nenápadne a ľahko ich zladíte so zvyškom nábytku. Decentná sivá rohová skriňa je vhodná do študentskej izby. Tínedžeri ocenia rohovú skriňu s LED osvetlením. Rohové skrine tiež bývajú súčasťou sektorového nábytku pre deti, ktorý je dizajnovo a farebne zladený.

3

Praktická skriňa pod posteľou

Ak klasická šatníková skriňa nestačí alebo v detskej izbe nie je dostatok priestoru, môžete siahnuť po alternatívnych riešeniach. Vyvýšená posteľ so skriňou pod lôžkovou časťou je praktickým riešením do malej detskej izby. Na rozdiel od bežnej detskej postele s úložným priestorom umožňuje zavesenie oblečenia na vešiakoch. Na zväčšenie obytnej plochy detskej izby skvele poslúži detská sklápacia posteľ, ktorá je obohatená o úložný priestor v podobe poličiek nad lôžkovou časťou. Vhodným riešením do detskej izby, o ktorú sa delia dvaja súrodenci, je poschodová posteľ so schodíkmi, ktoré je možno využiť ako skrinku.

4

Zrkadlová skriňa do študentskej izby

Ak máte doma tínedžerov, ktorí sa radi parádia, zvážte kúpu šatníkovej skrine so zrkadlom, ktoré by malo byť umiestnené tak, aby v ňom bolo vidno celú postavu. Priestranná šatníková skriňa so zrkadlom môže slúžiť nielen ako šatník, ale aj ako odkladisko na všetky možné predmety, na ktoré by sa inak v študentskej izbe prášilo. Do veľkoryso riešenej skrine sa zmestia skriptá, športové pomôcky, posteľná bielizeň aj sezónne oblečenie. Menšia šatníková skriňa s šatníkovou tyčou, zásuvkou a otvorenými poličkami poslúži aj na umiestnenie kníh, zošitov a učebníc.

5

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, akú skriňu vybrať do detskej izby? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.