Zariaďujeme chlapčenskú izbu praktickým nábytkom

Chlapčenská izba vášho syna je spojením viacerých izieb naraz – je to spálňa, ihrisko, učebňa, knižnica, herňa a možno aj kino či posilka. V závislosti od veku a záujmov vášho dieťaťa môže mať množstvo podôb. Jej vzhľad sa časom prirodzene mení a vyvíja, a je vhodné tomu prispôsobiť aj nábytok v detskej izbe. Poradíme vám, ako do nej vybrať praktické kúsky, ktoré sa nezunujú a veľa vydržia.

 

Posteľ do izby pre chlapca

Väčšina chlapcov ocení posteľ, ktorá je niečím zaujímavá a iná, než majú ich súrodenci. Môže to byť posteľ výraznej farby, originálna sklápacia posteľ, ktorá cez deň mizne a vytvára viac priestoru na hranie a relax, či vysoká poschodová posteľ, ktorá šetrí miesto a z ktorej je výhľad na celú izbu.

 

detská sklápacia posteľ

Multifunkčný písací stôl

Písací stôl vášho syna nebude pravdepodobne slúžiť len na písanie domácich úloh. Práca pri počítači, hranie hier, majstrovanie a maškrtenie pri pozeraní filmov – toto všetko by mal zvládnuť stôl v detskej izbe. Moderný písací stolík z kombinácie ocele a dyhy splní vysoké nároky na priestor a dizajn. Do menších chlapčenských izieb odporúčame písací stolík s úložným priestorom, ktorý šikovne schová počítač a ďalšiu elektroniku. Niektorým chlapcom stačí aj menší písací stôl, ktorý je súčasťou sektorového nábytku. Nezabudnite doplniť stôl kvalitnou kancelárskou stoličkou – menšie deti uvítajú farebnú stoličku s nastaviteľnou výškou.

 

3

Relaxačná zóna na koberci

Pekný koberec s vysokým vlasom je ako stvorený na oddychový kút. Sedenie na podlahe či na vankúšoch však nevyhovuje každému. Deti všetkých vekových kategórií milujú sedacie vaky, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek relaxačnej polohe vášho potomka. Menšie deti sa potešia aj hravým taburetkám v tvare zvieratiek. Staršie deti využijú ako doplnkové sedenie taburetku v tvare kocky či dizajnový taburet v neutrálnych farbách.

 

4


Praktické úložné priestory prispôsobené veku

 

Úložné priestory v chlapčenskej izbe musia byť prispôsobené nárokom vášho rastúceho dieťaťa. Kým menším chlapcom stačí šatníková skriňa a komoda na hračky, školáci a tínedžeri budú potrebovať uskladniť nielen oblečenie, ale aj knihy, učebnice a športové potreby. Výborným riešením je veľká rohová šatníková skriňa, doplnená o regál, alebo posteľ s množstvom úložného priestoru.

 

5

Sektorový nábytok zjednodušuje výber

 

Nerozhodní rodičia môžu pri výbere nábytku siahnuť po hotovom riešení a celú detskú izbu zariadiť sektorovým nábytkom, ktorý je farebne a štýlovo zladený. Detský sektorový nábytok pre najmenších je farebne neutrálny a vhodný pre chlapcov aj pre dievčatá. Sektorový nábytok s množstvom úložného priestoru ocenia školáci aj študenti.

 

6

Osvetlenie do chlapčenskej izby

 

Ak ste do izby vybrali nábytok neutrálnych farebných odtieňov, pri doplnkoch sa môžete zamerať na pestrejšie kúsky. Výrazná farebná lampa v tvare kocky či farebná stojaca lampa alebo pestrá stolová lampa pôsobia hravo a osviežujúco. 

 

7

 

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký nábytok vybrať do izby pre vášho syna? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.