Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Zariaďujeme podkrovnú izbu: 7 inšpirácií

 

Snívate o útulnej a zároveň prakticky zariadenej izbe v podkroví? Správne zariadiť podkrovný priestor v dome, byte alebo na chalupe je výzva. Atypický tvar miestnosti so šikmou strechou si žiada netypické riešenia – prispôsobiť treba dispozíciu izby, nábytok aj doplnky. Podkrovná izba sa dá využiť rôznym spôsobom. Prinášame vám niekoľko tipov na inšpiráciu.

Podkrovná pracovňa

Podkrovie patrí medzi najmenej hlučné miestnosti v dome a preto je veľmi vhodné na umiestnenie domácej kancelárie, v ktorej môžete nerušene pracovať. Nemusíte sa báť umiestniť písací stôl pod šikmú strechu – ak sedíte pri stole, nepotrebujete mať nad sebou nevyhnutne vysoký strop. Pohľad zo strešného okna môže byť veľmi inšpirujúci.

2

Detská izba v podkroví

Deti milujú neštandardné izby a na krásne zariadenú podkrovnú izbičku budú rady spomínať. Podkrovie môžete kreatívne využiť až po strop – pomôžu vám pritom na mieru vyrobené poličky na hračky a knihy. Pre menšie deti je vhodný aj nízky sektorový nábytok, ktorý spolu pekne ladí. Staršie deti ocenia posteľ s prístelkou, ktorú môžu zároveň využívať aj ako pohovku. Detskú izbu ozvláštni i pohodlné detské kresielko.

3

Podkrovný ateliér

Podkrovie je ideálne útočisko pre umelcov, kde si môžu vytvoriť vzdušný a presvetlený priestor na tvorbu a relax. Váš ateliér alebo dielňu môžete okrem pracovných stolov vybaviť aj zaujímavými úložnými riešeniami – atypický regál so strieškou môže byť umiestnený na podlahe alebo zavesený na stene. Odolná kovová skrinka poslúži na odkladanie farieb a rôznych drobných umeleckých potrieb. Na oddych a rozjímanie vám skvele poslúži hojdacie kreslo či originálne závesné kreslo.

4

Spálňa pre romantikov

Ak máte v podkroví dostatočne vysoký strop, je vhodné aj na umiestnenie spálne. Nad posteľou by ste mali mať aspoň 100-150 cm voľného priestoru, aby ste sa v nej posediačky necítili stiesnene. Do podkrovnej spálne je vhodná napríklad čalúnená posteľ s nízkym čelom, praktická manželská posteľ s veľkým úložným priestorom či romantická biela kovaná posteľ. Posteľ môžete doladiť praktickou komodou, či lavicou s úložným priestorom, ktorý môžete využiť napríklad na skladovanie posteľnej bielizne.

5

Hosťovská izba v podkroví

Nejeden hosť sa poteší, keď mu oznámite, že bude spať v podkrovnej hosťovskej izbe – najmä ak je zariadená pekným a účelným nábytkom. Rozkladacia posteľ s výsuvným matracom a úložným priestorom dokáže poskytnúť dostatok miesta pre pohodlné spanie pre dve osoby. Návšteva určite ocení aj štýlovú komodu na odkladanie vecí a pohodlné kreslo na relax.

6

Podkrovný šatník pre náročných

Podkrovie je ideálnym miestom pre šatník, najmä v prípade, že potrebujete veľa priestoru na uskladnenie sezónneho oblečenia a obuvi. Skrine na mieru skvele doplní lavička s poličkou na topánky, čalúnená lavica na sedenie a odkladanie doplnkov, masívna komoda či zrkadlo, v ktorom vidíte celú postavu.

7

Sklad v podkroví, kde vládne poriadok

Nie každé podkrovie je pripravené na vytvorenie plnohodnotného obytného priestoru. Ak ho plánujete dočasne využívať len ako sklad, vytvorte si v podkroví vzdušný a usporiadaný priestor s pomocou kovových alebo drevených regálov. V podkroví môžete skladovať aj nábytok, ktorý využívate len príležitostne, napríklad záhradné stoličky a ležadlá, slnečníky či stohovateľné jedálenské stoličky alebo skladacie stoličky.

8

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu podkrovnú izbu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.