Zariaďujeme podkrovnú izbu: 7 inšpirácií

 

Snívate o útulnej a zároveň prakticky zariadenej izbe v podkroví? Správne zariadiť podkrovný priestor v dome, byte alebo na chalupe je výzva. Atypický tvar miestnosti so šikmou strechou si žiada netypické riešenia – prispôsobiť treba dispozíciu izby, nábytok aj doplnky. Podkrovná izba sa dá využiť rôznym spôsobom. Prinášame vám niekoľko tipov na inšpiráciu.

Podkrovná pracovňa

Podkrovie patrí medzi najmenej hlučné miestnosti v dome a preto je veľmi vhodné na umiestnenie domácej kancelárie, v ktorej môžete nerušene pracovať. Nemusíte sa báť umiestniť písací stôl pod šikmú strechu – ak sedíte pri stole, nepotrebujete mať nad sebou nevyhnutne vysoký strop. Pohľad zo strešného okna môže byť veľmi inšpirujúci.

2

Detská izba v podkroví

Deti milujú neštandardné izby a na krásne zariadenú podkrovnú izbičku budú rady spomínať. Podkrovie môžete kreatívne využiť až po strop – pomôžu vám pritom na mieru vyrobené poličky na hračky a knihy. Pre menšie deti je vhodný aj nízky sektorový nábytok, ktorý spolu pekne ladí. Staršie deti ocenia posteľ s prístelkou, ktorú môžu zároveň využívať aj ako pohovku. Detskú izbu ozvláštni i pohodlné detské kresielko.

3

Podkrovný ateliér

Podkrovie je ideálne útočisko pre umelcov, kde si môžu vytvoriť vzdušný a presvetlený priestor na tvorbu a relax. Váš ateliér alebo dielňu môžete okrem pracovných stolov vybaviť aj zaujímavými úložnými riešeniami – atypický regál so strieškou môže byť umiestnený na podlahe alebo zavesený na stene. Odolná kovová skrinka poslúži na odkladanie farieb a rôznych drobných umeleckých potrieb. Na oddych a rozjímanie vám skvele poslúži hojdacie kreslo či originálne závesné kreslo.

4

Spálňa pre romantikov

Ak máte v podkroví dostatočne vysoký strop, je vhodné aj na umiestnenie spálne. Nad posteľou by ste mali mať aspoň 100-150 cm voľného priestoru, aby ste sa v nej posediačky necítili stiesnene. Do podkrovnej spálne je vhodná napríklad čalúnená posteľ s nízkym čelom, praktická manželská posteľ s veľkým úložným priestorom či romantická biela kovaná posteľ. Posteľ môžete doladiť praktickou komodou, či lavicou s úložným priestorom, ktorý môžete využiť napríklad na skladovanie posteľnej bielizne.

5

Hosťovská izba v podkroví

Nejeden hosť sa poteší, keď mu oznámite, že bude spať v podkrovnej hosťovskej izbe – najmä ak je zariadená pekným a účelným nábytkom. Rozkladacia posteľ s výsuvným matracom a úložným priestorom dokáže poskytnúť dostatok miesta pre pohodlné spanie pre dve osoby. Návšteva určite ocení aj štýlovú komodu na odkladanie vecí a pohodlné kreslo na relax.

6

Podkrovný šatník pre náročných

Podkrovie je ideálnym miestom pre šatník, najmä v prípade, že potrebujete veľa priestoru na uskladnenie sezónneho oblečenia a obuvi. Skrine na mieru skvele doplní lavička s poličkou na topánky, čalúnená lavica na sedenie a odkladanie doplnkov, masívna komoda či zrkadlo, v ktorom vidíte celú postavu.

7

Sklad v podkroví, kde vládne poriadok

Nie každé podkrovie je pripravené na vytvorenie plnohodnotného obytného priestoru. Ak ho plánujete dočasne využívať len ako sklad, vytvorte si v podkroví vzdušný a usporiadaný priestor s pomocou kovových alebo drevených regálov. V podkroví môžete skladovať aj nábytok, ktorý využívate len príležitostne, napríklad záhradné stoličky a ležadlá, slnečníky či stohovateľné jedálenské stoličky alebo skladacie stoličky.

8

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť vašu podkrovnú izbu? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.