Zariaďujeme útulnú detskú izbičku pre najmenších: týchto 5 vecí v nej nesmie chýbať


Ak očakávate prírastok v rodine alebo potrebujete prerobiť detskú izbičku tak, aby najlepšie slúžila potrebám predškoláka, je dobré zobrať si najprv pero a papier a napísať si zoznam, čo všetko budete potrebovať. Prinášame vám naše tipy na päť vecí, vďaka ktorým bude mať vaša ratolesť prakticky a útulne zariadenú izbu.


1. Posteľ, ktorá rastie spolu s dieťaťom

Detská postieľka by mala predovšetkým zodpovedať veku a potrebám vášho dieťaťa. Kolíska pre najmenších je ľahko prenosná, prispôsobí sa pohybom dieťaťa a je vhodná na použitie v celom byte. Mnohé mamičky ocenia detskú postieľku s množstvom úložného priestoru a integrovaným prebaľovacím pultom. Deti rýchlo rastú a ak svojmu drobcovi zabezpečíte nastaviteľnú rastúcu detskú postieľku, ktorá je vhodná pre novorodencov, ale aj pre deti, ktoré môžu sedieť a vyliezť, na nejaký čas môžete výber detskej postele vypustiť z hlavy.

2

2. Praktický prebaľovací pult

Prebaľovacie pulty zjednodušujú každodennú starostlivosť o bábätko a preto rozhodne patria do štandardnej výbavy izby pre najmenšie deti. Vyberte si taký, ktorý môžete bezpečne umiestniť na komodu. Prebaľovacie pulty bývajú súčasťou sektorového nábytku do izby pre bábätká a predškolákov.

3

3. Nízka detská komoda

Čo sa deti naučia v útlom veku, to len tak ľahko nezabudnú. Mnohí rodičia učia svoje ratolesti, aby si udržiavali poriadok vo svojej detskej izbičke, a to už od veľmi útleho veku. Nevyhnutným predpokladom na to, aby to fungovalo, je nábytok, ktorý je pre deti ľahko dostupný a s ktorým sa jednoducho manipuluje. Nízka detská komoda je ako stvorená na skladovanie oblečenia a hračiek. Aj menšie deti na ňu bez problémov dočiahnu.

Tip: Detský nábytok ako sú skrine a komody je vhodné pre istotu upevniť k stene, aby sa zamedzilo riziku pádu a zranenia dieťaťa.

4

4. Príjemné tlmené osvetlenie

Tlmené osvetlenie pôsobí príjemne a uvoľňujúco, vytvára v akejkoľvek miestnosti útulnú atmosféru – ani detská izba v tomto nie je výnimkou. Farebná lampa s tienidlom či decentná stolová lampa na nočnom stolíku, ktorá vytvára tlmené osvetlenie, je ako stvorená do izby pre bábätko. Staršie deti ocenia aj zaujímavé svietidlá, ktoré využívajú hru s tieňom a vytvárajú na stene zvieracie motívy – napríklad nástennú lampu v tvare páva.

5

5. Variabilné úložné možnosti

Ako bude vaše dieťa rásť, počet predmetov, ktoré vlastní, sa bude zvyšovať. Pripravte sa na to vopred a vybavte mu detskú izbičku šatníkovou skriňou, posteľou s úložným priestorom, ale aj ďalšími variabilnými úložnými možnosťami, ktoré zodpovedajú veku vašej ratolesti. Predškoláci určite využijú atraktívne úložné možnosti, ktoré im zároveň poslúžia na kreatívne hry, napríklad skrinku na hračky s kolieskami či skrinku v tvare domčeka. Ako ľahko dostupný úložný priestor je vhodný aj nízky detský stolík so zásuvkou a poličkou. Staršie deti ocenia nástenné poličky, ktoré môžu byť namontované v rôznej výške.

6

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, ako zariadiť izbu pre vaše dieťa? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.