Skoršie stmievanie znamená viac domácej pohody – zútulnite si bývanie so štýlovými svietidlami


S príchodom chladnejších mesiacov roka a upršanými dňami zvykneme tráviť viac času v teple domova. Príjemné večerné leňošenie na sedačke, pohovke, v obľúbenom kresle či na posteli si vyžaduje jeden veľmi dôležitý detail – vhodné osvetlenie, pri ktorom sa dobre číta, pozerá televízor, počúva hudba či len tak debatuje alebo medituje. O tom, nakoľko bude vaša izba pôsobiť útulne totiž do veľkej miery rozhodujú práve vhodne zvolené svietidlá.

 

Náladové osvetlenie v obývačke

Obývačka ja najvhodnejším miestom pre dizajnové skvosty, ale aj pre úplne jednoduché stropné svietidlá, ktoré môžete doplniť viacerými úrovňami osvetlenia. Zdrojom tlmeného náladového svetla v obývačke pod stropom môže byť napríklad i visiaca lampa s netradičným tienidlom v tvare oblaku. Atmosféru v obývačke doplní originálne nástenné svietidlo či populárne LED pásy na nábytku. Okrem tradičných svietidiel môžete do priestoru zakomponovať aj obľúbené doplnky v podobe svetelných reťazí, lávových lámp či klasických sviečok v štýlových svietnikoch.

2

Čítací kútik s praktickou lampou

Ak patríte medzi knihomoľov, ktorí sa už nevedia dočkať dlhých zimných večerov, odporúčame vám investovať do kvalitného osvetlenia k vášmu obľúbenému kreslu či pohovke. Na tento účel vám najlepšie poslúžia stojace svietidlá, v ideálnom prípade by to mala byť lampa s nastaviteľným ramenom, ktorú si prispôsobíte presne podľa vašich potrieb. Zaujímavým riešením je aj stojaca lampa s viacerými ramenami, ktorá skvele zapadne napríklad do interiéru v industriálnom štýle.

3

Lampy na nočné stolíky pre pohodové čítanie v posteli

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si najradšej čítajú v posteli pred spaním, na vašom nočnom stolíku by nemalo chýbať praktické a nevtieravé svietidlo, ktoré vám poskytne dostatok svetla pre váš večerný rituál. Atraktívna stolová lampa s tienidlom vám vytvorí tlmené osvetlenie, ktoré pre vás pred zaspávaním nebude príliš rušivé a zároveň sa pri ňom dobre čítajú klasické papierové knihy, ale aj elektronické knihy v čítačke. Výborným riešením na nočný stolík je i malá stolová lampa v kovovom vzhľade, ktorá má nastaviteľné tienidlo.

4

Štýlové svietidlá pre deti a študentov

Vaše deti sa potešia svietidlám, ktoré sú nielen praktické a plnia svoj účel na písacom stole, ale zároveň aj štýlovo dotvárajú interiér detskej alebo študentskej izby. Na písací stôl sa hodí napríklad farebná stolová lampa, ktorá vašim ratolestiam pomôže posvietiť si na domáce úlohy. Staršie deti uvítajú originálnu stojacu „filmovú“ lampu na osvetlenie detskej izby, ktorá doplní primárne osvetlenie v podobe závesného svietidla. O upokojujúcu náladu počas večerných hodín sa postarajú hravé malé farebné lampy, ktoré sú vytvorené zo špeciálneho materiálu, ktorý možno tvarovať do rôznych podôb.

5

P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aké svietidlá by sa najviac hodili do vášho interiéru? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.