Nábytok z ekokože – ekologický a štýlový luxus


Nábytok z ekokože – ekologický a štýlový luxus

Nábytok z ekokože sa stáva hitom u ľudí, ktorým sa páči príjemná textúra pravej kože, ako aj jej trvácnosť a ďalšie pozitívne vlastnosti, no radšej investujú do ekologických materiálov. Mnohí milovníci zvierat uprednostňujú výrobky z ekokože pred klasickou kožou a tešia sa z výhod tohto moderného materiálu. 


Ekokoža ako vítaná náhrada pravej kože


Vizuálne je ekokoža od pravej kože takmer nerozoznateľná a zhotovuje sa v mnohých farebných prevedeniach. Hornú vrstvu ekokože tvorí 100% polyuretán a spodná vrstva je vyrobená z bavlneného úpletu. Na rozdiel od koženky je ekokoža priepustná a obojstranne priedušná, vďaka čomu je ideálna pre alergikov. Ekokoža je príjemná na dotyk a je odolná – ak sa budete o nábytok dobre starať, vydrží vám dlhé roky. Oproti pravej koži je výhodou jej nízka cena pri zachovaní honosného a luxusne pôsobiaceho vzhľadu. 


Kreslo z ekokože

Nábytok z ekokože v obývačke


Priestranná pohovka z ekokože alebo štýlové dvojkreslo z ekokože uspokojí nároky na pohodlie aj na štýlový dizajn. Minimalistické jednofarebné prevedenie sa hodí do obývačky zariadenej v modernom štýle. Doplňte vašu sedačku jednoduchým konferenčným stolíkom z kovu a skla a zaujímavými retro kreslami z ekokože či pôsobivými taburetkami v kontrastnom čierno-bielom prevedení.


Stoličky s poťahom z ekokože vyniknú v jedálni zariadenej v retro či industriálnom štýle. Výborne sa kombinujú s masívnym drevom. 


Máte obývačku spojenú s kuchyňou barovým pultom? Barové stoličky z ekokože dodajú vášmu interiéru nádych luxusu.


Sedačka z ekokože

Luxusná spálňa s nábytkom z ekokože

Nespornou výhodou ekokože je, že hoci pôsobí prepychovo a elegantne, jej cena nezruinuje váš rozpočet. Posteľ s prešívaným čelom z ekokože sa dizajnom vyrovná koženej posteli, no jej cena je oveľa nižšia. Čalúnené postele z ekokože mávajú často štýlové kovové nožičky. Vašu posteľ môžete doplniť netradičnými nočnými stolíkmi z ekokože. Zaujímavým doplnkom do spálne je aj nápaditá taburetka alebo lavička s čalúnením z ekokože.


Posteľ z ekokože

Ekokoža v kancelárii


Trávite veľa času prácou s počítačom a potrebujete kancelársku stoličku, ktorá bude nielen ergonomická, ale bude pôsobivá aj čo do dizajnu? Doprajte si pohodlné kancelárske sedenie v podobe elegantnej stoličky, ktorá má kvalitné čalúnenie z ekokože. Kancelárska stolička z hliníka a ekokože vás prekvapí svojím neopozeraným dizajnom. 


Kto však hovorí, že v kancelárii musíte len pracovať? Do pracovne patrí aj relaxačný kútik. Na oddych v prestávkach medzi pracovnými aktivitami je ideálne hojdacie kreslo s čalúnením z ekokože alebo kreslo s podnožkou, na ktorom si môžete bez výčitiek svedomia vychutnať knižku alebo časopis.


Kancelárske kreslo z ekokože

Detský nábytok z ekokože

Ekokoža je všestranný materiál, ktorý môže mať nespočetné množstvo podôb. Používa sa aj na výrobu detského nábytku, ktorý je pre deti veľmi atraktívny. Ekokoža je hypoalergénna a ľahko sa udržiava. Naviac aj čo-to vydrží. Deti milujú taburetky z ekokože v tvare zvieratiek, pri výrobe ktorých žiadne zvieratko netrpelo, ako aj farebné taburetky z ABS a ekokože, ktoré majú vo vnútri úložný priestor.


Detská taburetka z ekokože


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký nábytok z ekokože najlepšie vynikne vo vašom domove? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.