Relaxačné a hojdacie kreslá – takto si zariadite útulný kútik na čítanie


Relaxačné a hojdacie kreslá – takto si zariadite útulný kútik na čítanie Všimli ste si, že čoraz menej čítate – a je vám to ľúto? Možno nemáte dosť času. A možno vám len chýba útulne zariadený kútik na čítanie. Pohodlné relaxačné a hojdacie kreslá, v kombinácii s doplnkami, na ktoré je radosť pozerať, vám pomôžu vytvoriť si doma dokonalý priestor na čítanie.

Ideálne miesto pre kútik na čítanie

Ako už názov napovedá, na zriadenie útulného čitateľského hniezdočka sa najlepšie hodí roh miestnosti, kde sa budete cítiť príjemne „zašito“, vďaka tomu, že máte za chrbtom stenu. Tento efekt však viete vytvoriť aj v otvorenom priestore, ktorý predelíte paravánom. Na predelenie izby môžete použiť aj regál, ktorý vyplníte, ako inak, knihami.

Kútik na čítanie, ktorého stredobodom je relaxačné kreslo, lákajúce k posedeniu, môže byť súčasťou obývačky, spálne, hosťovskej alebo detskej izby.

Ak máte dom s terasou či zimnou záhradou, miesto na zriadenie čitateľského zákutia sa tam určite nájde. V prípade, že žijete v paneláku, nezúfajte, útulný čitateľský kútik si viete vytvoriť aj na malom balkóne či lodžii. Výhodou čítania na terase alebo balkóne je nielen čerstvý vzduch, ale aj dostatok prirodzeného svetla.

Starosvetské či moderné hojdacie kreslá sú stále „in“

Ak ste ako deti milovali hojdačky, klasické hojdacie kreslá sú pre vás ideálnym relaxačným nábytkom. Hojdanie počas čítania je veľmi príjemné a upokojujúce. Ak radi čítate svojim malým deťom či vnúčatám, pripravte sa na to, že sa vaše hojdacie kreslo stane ich obľúbeným miestom.

hojdacie kreslo


Ako si správne vybrať hojdacie kreslo?

V prvom rade zohľadnite svoje priestorové možnosti. Okolo hojdacieho kresla by malo byť dosť priestoru na pohyb. Vaše kreslo by tiež malo mať zodpovedajúcu nosnosť a kvalitnú, pevnú konštrukciu – je to dôležité, nakoľko hojdaním bude kreslo namáhané a pri preťažení by mohlo vŕzgať.

Ak budete hojdacie kreslo využívať v interiéri a bude mať svoje pevne určené miesto, nebojte sa investovať do nadčasových materiálov ako je masívne drevo a kov.

V prípade, že budete hojdacie kreslo využívať vonku alebo ho plánujete častejšie presúvať, vyberte si hojdacie kreslo z ratanu , ktoré má nízku hmotnosť a ľahko ho premiestnite alebo odložíte na zimu. Prírodný aj umelý ratan dobre znáša teplo aj zvýšenú vlhkosť a na takomto hojdacom kresle si môžete užívať čítanie na balkóne od jari až do jesene.

Moderné relaxačné kreslo do obývačky aj do pracovne

Pri čítaní oceníte nielen moderný dizajn ale predovšetkým pohodlie. Čalúnené relaxačné kreslá poskytujú najlepší komfort a záleží len na vašej fantázii, aké si vyberiete tak, aby zapadlo do vášho interiéru.


Chcete si v domácej pracovni zriadiť oddychový kútik na čítanie? Relaxačné kreslo s podnožkou je skvelým riešením, ak máte k dispozícii dostatok priestoru. A čo tak, konečne si dopriať luxusné a nadčasové kožené relaxačné kreslo, po akom ste vždy túžili? Máte radšej nápaditý modrený dizajn? Oválne dizajnové kreslo s farebným akcentom vám poskytne priestor na relax a zároveň osvieži váš interiér.

Doplnky, ktoré zútulnia váš čitateľský kútik

Máte radi minimalizmus alebo naopak milujete množstvo drobností, ktoré si spájate s teplom domova? Tieto doplnky vylepšia váš čitateľský kútik:
kvalitná stojaca lampa s rozptýleným svetlom, ktorá zaistí dokonalé osvetlenie počas večerného čítania
taburetka, príručný stolík alebo malý konferenčný stolík – poslúžia ako praktický odkladací priestor na knihy a hrnček s čajom či šálku s kávou
farebné vankúšiky, ktoré zabezpečia extra pohodlné sedenie
koberček s vyšším vlasom s príjemným vzorom, ktorý dodá vášmu čitateľskému kútiku pocit tepla
huňatá deka, do ktorej sa môžete zababušiť počas chladnejších večerov.

P.S.: Neviete sa rozhodnúť, aké relaxačné alebo hojdacie kreslo by najlepšie zapadlo do vášho interiéru? Poraďte sa s nami – využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.