Sektorový nábytok do obývačky: 4 inšpirácie


Sektorový nábytok do obývačky: 4 inšpirácie

Sektorový nábytok vám umožní zariadiť si obývačku rýchlo a jednoducho. Nemusíte si lámať hlavu s výberom jednotlivých kusov nábytku, pretože všetky spolu krásne ladia. Jedno zásadné rozhodnutie však učiniť musíte: v akom štýle chcete mať zariadenú vašu obývačku? Nechajte sa inšpirovať 4 rôznymi sektorovými obývačkami, ktoré sme pre vás nachystali.


Retro obývačka

Sektorový nábytok v štýle retro je obľúbený pre svoj originálny mladistvý dizajn. Zvyčajne ide o drevený nábytok na nožičkách, ktorý pôsobí vzdušne a štýlovo. Retro nábytok v kombinácii drevo + kov môžete doplniť zladenými stoličkami a pôsobivou kovovou skrinkou. Pre retro štýl sú charakteristické výrazné farebné doplnky: pestré koberce a závesy s geometrickými vzormi, farebné tapety, veľké vázy výrazných farieb, ale aj zaujímavé staré plagáty či grafiky na stenách.


Tip: Ak vám chýba úložný priestor, doplňte sektorový nábytok nástennými poličkami alebo nápaditou retro komodou.


Retro obývačka  

Moderná high-tech obývačka

Obývacie steny v modernom futuristickom štýle sa vyznačujú nevýraznými farbami, ostrými hranami a často i vysokým leskom. Minimalistická biela obývacia stena poskytuje dostatok priestoru pre veľký televízor s plochou obrazovkou a množstvo doplnkov, na ktoré nebude sadať prach. Decentná obývacia stena v kombinácii čiernej a sivej farby výborne vynikne v obývačke, v ktorej je dostatok denného svetla. Obývacia stena v kombinácii bielej a hnedej farby pôsobí moderne a zároveň útulne a bude sa dobre vynímať v miestnosti s pestrofarebným nábytkom.


Tip: Vylepšite futuristický look vašej obývačky dizajnérskou vychytávkou – moderný jedálenský stôl či netradičné transparentné závesné kreslo jej dodajú jedinečný štýl.


Moderná obývačková zostava

Obývačka, ktorá hýri farbami

Sektorový nábytok do obývačky nemusí byť ani zďaleka nudný a bezfarebný. Obývacia stena s pestrými skrinkami s vysokým leskom, v kombinácii so zladenou komodou, príjemne rozžiari vašu izbu. Ak by ste radi oživili interiér nejakým zaujímavým odtieňom, no nechcete to s farbami preháňať, stavte na obývacie steny s jednou výraznou farbou, ktorá je doladená neutrálnou béžovou, bielou či sivou. Obývacia stena, ktorá obsahuje pastelové farby, skombinované so sivou a bielou farbou, sa skvele hodí do moderného interiéru. Môžete ju doladiť striebornými svietidlami a doplnkami.


Tip: Farebnosť obývačky môžete zharmonizovať sedačkou alebo čalúnenými kreslami, ktoré budú ladiť s odtieňmi vaše obývacej steny.


moderná obývačka


Obývačka v klasickom štýle

Klasická obývacia izba sa nesie v znamení masívneho dreva a precízneho vypracovania. Kvalitná rezbárska práca, sklené dvierka a elegantné úchyty na zásuvkách sú typickými poznávacími znameniami nábytku do obývačky v klasickom štýle. Zaujímavým doplnkovým prvkom vašej klasickej obývačky môžu byť poličky s osvetlením, vďaka ktorému vyniknú predmety, ktoré vystavujete vo vitrínach.


Tip: Do klasickej obývačky sú ako stvorené nadčasové a kvalitné stropné svietidlá, napríklad elegantný luster.


Rustikálna obývačka


P.S.: Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký sektorový nábytok vybrať do vašej obývačky? Poradíme vám. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky alebo využite náš online chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.